Latvijas muzeju katalogs

Jēkabpils vēstures muzejs

Rīgas iela 216-b, Jēkabpils, Jēkabpils raj. LV-5201

  • fax #65221042
GADA BALVU ATBALSTA:
Latviešu leģionam - 70

 

16. marts – 11. aprīlis. 2013

Jēkabpils Vēstures muzejā no 16. marta, Latviešu leģiona atceres dienas, būs skatāma izstāde „Latviešu leģionam - 70”. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 11. aprīlim.

Latvieši izsens ir bijuši krietni un izcili karavīri. Tie ir piedalījušies daudzos karos, karojuši zem svešiem karogiem un svešu valdnieku dotos kara svārkos. Un viņu upuru skaits šajos karos, kas nekad nav nesuši gaidītos labumus mūsu tautai, bijis ļoti liels.

Visbriesmīgāk latvieši ir noasiņojuši pēdējā karā, svešā karagājienā, svešu mērķu labā un svešu valdnieku interesēs. Un svešos mundieros ģērbti, tēvs ir gājis pret dēlu, un brālis pret brāli. Tā ir Latvijas valsts un latviešu vīru traģēdija.

No 16.marta līdz 11.aprīlim Jēkabpils Vēstures muzeja Izstāžu zālē apskatāma izstāde „Latviešu leģionam – 70”, kurā caur fotomateriāliem, dokumentu kopijām un lietiskiem priekšmetiem varēs iepazīt Latviešu leģionāra smago dzīves nastu.

Izstādē ekponēti materiāli no Latviešu leģiona atceres pasākuma darba grupas dalībnieku privātajām kolekcijām un  Jēkabpils Vēstures muzeja krājuma.

Kate Zaharova
Muzeja komunikāciju nodaļas vadītāja

Foto: A. Ārgulis Veselības rotā Jelgavā pēc atgriešanās no Volhovas. 1943. gada oktobris.

 

 

 
blog comments powered by Disqus