Jēkabpils vēstures muzejs

• fax #65221042

Sēļu sētā svinēs Māras dienu

7. augusts. 2013

7. augustā pulksten 12 Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā „Sēļu sēta” notiks Māras dienas svinības. Pasākumā - sviesta kulšana, biezpiena gatavošana, maizes un smaržīgu biezpiena plācenīšu cepšana.

Jāņu diena, Māras diena, abas vienu lielumiņu,

Jāņu diena – Zāļu diena, Māras diena – Maizes diena.

Māte kuļ sviestu un sutina biezpienu. Visa māja smaržo pēc svaigas maizes. Tur gatavo Māras dienas ēdienus! Šai dienai ir vairāki nosaukumi – Māras, Mārša, Māršdiena, Lielā Māras diena. Ir arī vairākas nozīmes. Viena no tām ir Maizes diena, jo tad cep jaunu rudzu maizi. Māras diena ir arī lopu diena, tādēļ Mārās vairāk bauda piena ēdienus, ko dod govs.

7. augustā Māras diena ienāks arī Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā „Sēļu sēta”. Tur kulsies sviests, gatavosies biezpiens. Galdā tiks sniegta svaigi cepta jaunā maizīte un zeltaini biezpiena plācenīši.

Sēļu sētā ciemiņus gaidām plkst.12. Ikviens varēs pielikt roku pie sviesta tapšanas un azaida gatavošanas, lai būtu ko likt saimnieces galdā.

Dalības maksa 2Ls/1.20Ls.

Kate Zaharova,