Jēkabpils vēstures muzejs

Rīgas iela 216-b, Jēkabpils, Jēkabpils raj. LV-5201

• fax #65221042

Ziemassvētku ieskaņas koncerts „Nikolausa dāvana”

6. decembris. 2013

6. decembrī plkst.18.00 Krustpils pilī koncertā „Nikolausa dāvana” klausītājus priecēs postfolkloras grupa "Vecpilsētas Dziedātāji".

Strauji tuvojas gada gaišākie un sirsnīgākie svētki, tāpēc, kā ierasts, decembra sākumā aicinām uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu „Nikolausa dāvana” Krustpils pilī. 6.decembrī „Nikolausa dāvana” tiks pasniegta jau 18.reizi, šogad to darīs postfolkloras grupa "Vecpilsētas Dziedātāji", prezentējot savu Ziemassvētku noskaņās ietērpto albūmu „Puzurs”.

Postfolkloras grupa "Vecpilsētas Dziedātāji" brīvi rotaļājas ar latviešu folkloru, smeļoties tajā idejas dziesmu vārdiem, bet mūziku rada meklējot iedvesmu apkārtējās pasaules krāšņumā. Grupai raksturīgajā skanējumā savijās gan spēcīgas, gan maigas sieviešu balsis un daudzveidīgs mūzikas instrumentu klāsts.

Albumā "Puzurs" apkopotas 12 postfolkloras grupas "Vecpilsētas Dziedātāji" radītās oriģinālkompozīcijas gada visskaistāko svētku - ziemas saulgriežu - noskaņās. Ar "Puzuru", kas latviešu tradicionālajā kultūrā ir trauslais gaismas un saules simbols, grupa vēlas visapkārt vairot gaišumu un omulību.

Gaidām Jūs 6. decembrī, piektdien, plkst.18.00 Krustpils pilī. Ieeja koncertā „Nikolausa dāvana” par ziedojumiem.