Jēkabpils vēstures muzejs

• fax #65221042

Aicina apmeklēt Krustpils pils nedēļu

3. augusts – 8. jūlijs. 2015

Pilsētas svētku nedēļā no 3. līdz 8. augustam Krustpils pilī notiks par tradīciju kļuvusī “Pils nedēļa”. Nedēļas garumā Krustpils pilī norisināsies dažādi pasākumi visai ģimenei.

„Krustpils pils nedēļas” programma:

3. augustā “Torņa dienā” ikviens apmeklētājs no plkst. 12 līdz 17 varēs uzkāpt pils vārtu tornī bez maksas.

4. augustā Krājuma diena „Meitas pūru vēdināja, visus puišus kārdināja”. Augusts ir kāzu mēnesis. Apmeklētājiem no plkst. 12 līdz 17 Krustpils pils iekšpagalmā piedāvāsim iespēju ielūkoties pūra lādē un uzzināt, ko senajos laikos meitām vajadzēja salocīt līdz precinieku atbraukšanai.

5.augustā plkst. 15 Diena ar pils guvernanti „Zelta uzvedības ABC”. Uz pasākumu tiek aicināti sākumskolas bērni, kuri satiksies ar pils guvernanti un pavadīs pēcpusdienu kopīgi izzinot zelta uzvedības likumus. Dalības maksa EUR 1.42. Lūgums dalību iepriekš pieteikt pa tālruni 65221042.

6. augustā plkst. 18 “Pils nedēļa” turpināsies ar cikla “Ceturtdiena pilī” pasākumu, kura laikā tiks demonstrēta Daugavas muzeja videofilma „Ātrāk par straumi”. Filmas režisors ir Raitis Vulfs, scenārija autors - Lauris Gundars. Kino veltīts romantisku nostāstu apvītajam plostnieku amatam. Filma stāsta par Daugavas plostniekiem, viņu amata prasmēm un Daugavu pie Jēkabpils. Filmēšanas laikā Daugavas krastā netālu no Lašu mežniecības tika veikta plostu siešana un šī darba filmēšana un fotofiksācija. Plosti tika veiksmīgi sasieti un ar tiem nobrauca 18 kilometrus līdz Zeļķu muižai. Pasākumā piedalīsies Daugavas muzeja speciālisti.

7.augustā plkst.15 mākslinieku M. Peilānes un V. Šveides 100 gadu jubilejas gleznu izstādes atklāšana Pils vārtu tornī.

8. augustā Krustpils pils diena

Apmeklējot Krustpils pili individuāli vai nelielās grupās , ekskursantiem piedāvājam audiogidu. Šoreiz pilsētniekiem un pilsētas visiem būs iespēja izstaigāt Krustpils pils zāles, gaiteņus un pagrabu gida vadībā. Plkst.12 notiks ekskursija latviešu valodā, 13 angļu valodā un 14 krievu valodā.

Vineta Grigorjeva,

Muzeja komunikāciju nodaļas vadītājas p.i.