Jēkabpils vēstures muzejs

• fax #65221042

Ceļojošā izstāde „Latvijas Sarkanais Krusts” Jēkabpils Vēstures muzejā

27. februāris – 21. aprīlis. 2015

No 26. februāra līdz 21. aprīlim Jēkabpils Vēstures muzeja Izstāžu zālē skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja un Latvijas Sarkanā Krusta ceļojošā izstāde „Latvijas Sarkanais Krusts”.

1859. gadā Mantujas provincē Ziemeļitālijā notika nežēlīga kauja starp Itāliju un Franciju pret Austriju. Šajā kaujā gāja bojā vai tika ievainoti 39 tūkstoši karavīru. Pēc kaujas aculiecinieka tirgotāja Anrī Dināna (1828-1910) ierosmes 1863. gadā Šveicē tika izveidota Starptautiskā komiteja palīdzības sniegšanai ievainotajiem, kuru vēlāk, 1876. gadā, pārdēvēja par Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju.

Latvijas Sarkanā Krusta biedrība tika nodibināta 1918. gada 20. novembrī. Biedrību vadīja 25 cilvēku liela Galvenā valde, kas ievēlēja priekšniecību un komisiju locekļus. Biedrības dibināšanas ierosinātājs un pirmais priekšnieks bija Dr. med. Jānis Jankovskis (1876-1925).

Šobrīd LSK biedrība uztur 36 veselības istabas, kurās sniedz konsultācijas veselības jautājumos, vienu HIV profilakses punktu, četrus sociālos centrus, vairākus humānās palīdzības punktus un Meklēšanas dienestu. Biedrība atbalsta arī asins donoru kustību, pirmās palīdzības apmācību un Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizāciju. Latvijas Sarkanā Krusta biedrība realizē Latvijā Eiropas Komisijas programmu vistrūcīgākajām personām, izdalot tām pārtikas pakas.

Ceļojošā izstāde „Latvijas Sarkanais Krusts” atspoguļo Latvijas Sarkanā Krusta darbību no 1918. gada līdz mūsdienām. Izstādē eksponēti vairāki informatīvie baneri, priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības un citi materiāli.

Jēkabpils Vēstures muzejā (Rīgas iela 216b, Jēkabpils) izstādes atklāšana notiks 26. februārī plkst. 16. Izstāde atvērta no 27. februāra līdz 21. aprīlim darba dienās no plkst. 9 līdz 17, brīvdienās no plkst. 10 līdz 16.

Kate Zaharova