Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
7. starptautiskās jūras ainavu izstāde „Marina – 2012” Jūrmalas pilsētas muzejā

 

6. jūlijs – 5. augusts. 2012

6. jūlijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) atklāta 7. starptautiskās jūras ainavu izstāde „Marina – 2012”.

Tradicionālā jūras tēmai veltītā mākslas izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā jau septīto gadu piesaista jūrmalnieku un viesu uzmanību visaktīvākajā kūrortsezonas laikā. Dalībnieku skaits kā vienmēr ir liels, piedalās 90 mākslinieki no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Tukums, Ventspils un citām Latvijas vietām, bet notikumam starptautisku skanējumu piedod viesmākslinieki no Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Gruzijas.

Tie ir Jurga Sidabriene, Arturas Savickas, Saulius Kruopis, Eigirdas Saulius Kruopis, Skaidre Butnoriute, Karina Staengle, Arno Heppekausen, Aleksandrs Dodons un Aleksandrs Saikovs. Vairākus no šiem autoriem esam iepazinuši jau agrākajās izstādēs un uzskatām par labiem draugiem.

Šī pavasara mākslas dienu moto bija jūra un zilā krāsa. „Marina – 2012” ir iesāktās idejas turpinājums. Jūra, kā zināms, nav tikai zila, un mākslinieki to redz visdažādākajās varavīksnes krāsās un formās. Kopējais izstādes raksturs ir ļoti daudzveidīgs, no mažora krāsu skanējuma (Valdis Bušs, Vilnis Raudseps, Ilze Pauliņa) līdz filozofiskai apcerei un noskaņu bagātībai (Pēteris Postažs, Einārs Plūksna, Anita Meldere, Dailis Rožlapa, Ērika Kumerova, Olita Gulbe, Juris Andersons un citi). Mākslinieki nākuši pie skatītāja katrs ar savu individuālo redzējumu un tehniku.

Pārstāvēta gan ādas māksla (Ilda Sīlis), gan keramika (Edīte Zvagule), gan grafika, akvarelis un pastelis (Imants Ozoliņš, Zigmunds Šņore, Dita Brūvere), pārsvaru atstājot eļļas glezniecībai. Savukārt fotogrāfi aizņēmuši veselu zāli muzeja pirmajā stāvā. Jāpiemin Ojāra Griķa, Andra Sīmaņa, Ojāra Martinsona, Jevgeņija Pugina u citu autoru sniegums.

Šogad ekspozīciju papildina arī dzintara rotas un suvenīri no Kolmaņu dzimtas privātkolekcijas un Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstrādājumi tapuši pagājušajā gadsimtā un to autori ir 70-tajos, 80-tajos gados pazīstami juvelieri Mārtiņš Gintēns, Arnolds Rozēns un Jānis Kolmanis. Tāpat jaunas vēsmas izstādē „Marina 2012” ienesīs arī mākslinieces Ievas Janelsiņas brīvā laika un pludmales tērpi, kas eksponēti uz manekeniem, rada cilvēka klātbūtnes efektu jūras ainavā.

7. starptautiskā jūras ainavu izstāde „Marina 2012” apskatāma līdz 5. augustam un arī šogad apmeklētājiem ir iespēja balsot par kādu no izstādē redzamajiem darbiem, lai nākamajā gadā balvu saņemtu tas mākslinieks, kurš ieguvis lielāko balsu skaitu.

Andrejs Ģērmanis

Gleznotājs

 

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus