Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Eiropas tekstilmozaīkas diena Jūrmalas pilsētas muzejā

16. jūnijs. 2012

16. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiek organizēta Eiropas tekstilmozaīkas diena /European-wide Quilting in Public Day/.
Biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” aktīvisti Madonā, Bauskā, Madlienā, Liepājā un citās pilsētas šajā dienā aicina iepazīt tekstilmozaīku organizējot dažādus pasākumus, bet pateicoties biedrības sadarbībai ar Jūrmalas pilsētas muzeju, tiek piedāvāta iespēja Eiropas tekstilmozaīkas dienu nosvinēt arī Jūrmalā. Šajā laikā būs skatāma tekstilmozaīkas darbu ekspresizstāde, notiks pieredzes apmaiņa un konsultācijas.

Eiropas tekstilmozaīkas dienas aizsākumi meklējami 2005.gadā, kad adīšanas entuziaste amerikāniete Danielle Landes uzaicināja savas draudzenes – tādas pašas aizrautīgas adīšanas entuziastes – otrajā jūnija sestdienā sanākt kopā, pamest sev ierastos dīvānus, klubkrēslus un pārcelties adīt uz jebkuru iecienītu ļaužu pulcēšanās vietu, vai tā būtu kafejnīca, parks, pagalms, vai kas cits. Ar šādu savu rīcību viņa vēlējās piesaistīt šai nodarbei pēc iespējas vairāk cilvēku, parādot, ka ar adīšanu nodarbojas ne tikai vecmāmiņas, adot mazbērniem zeķes, bet arī jauni cilvēki un tās ne vienmēr ir tikai sievietes. Pirmajā gadā viņas iniciatīvu atbalstīja 25 pilsētās visā pasaulē, bet pēc diviem gadiem jau 200 pasaules pilsētās.

Tekstilmozaīkas entuziastiem šī ideja iepatikās un Austrijas tekstilmozaīkas ģildes vadītājas Helen Heaney un Marion-Linda Paternostro, izteica uzaicinājumu katru gadu trešajā jūnija sestdienā, tekstilmozaīkas šuvējām pamest sev tik ierastās šūšanas vietas mājās un doties to darīt ārpus savas ierastās vides – publiskajā telpā.

Šo tradīciju pārņēmusi arī Latvija un biedrība „Latvijas tekstilmozaīka” aicina visus, trešajā jūnija sestdienā – 16. jūnijā, pavadīt dienu svaigā gaisā, nodarbojoties ar savu iemīļoto rokdarbu par prieku ne tikai sev, bet arī apkārtējiem!

Santa Kamaldiņa

Biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” biedrs