Jūrmalas pilsētas muzejs

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Izstāde „Paralēlās pasaules” Jūrmalas pilsētas muzejā

7. jūnijs – 30. jūnijs. 2012

7. jūnijā plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta Anitras Bērziņas un Karine Paronjanc glezniecības izstāde „Paralēlās pasaules”. Mākslinieces skatītāju vērtējumam piedāvā savu pēdējo divu gadu radošo veikumu. Strādājot cieši līdzās ikdienas fiziskajā telpā, katra no gleznotājām veido savu suverēno tēlu un izteiksmes pasauli gleznās, kuras ir paralēlas, nekonfliktējošas un ļoti atšķirīgas.

Anitra Bērziņa savos darbos fokusē uzmanību uz gaismas un ēnas spēli un ilūziju, uzdodot jautājumu - vai redzam tikai to, ko zinām, un kas paliek ēnā? Māksliniece savos audeklos risina vizuālu mīklu - uz ko tad mēs īstenībā skatāmies? Vai, dažkārt, mūsu zināšanu bagāža palīdz vai traucē redzēt un ieraudzīt? Vai mēs redzam tikai to, ko vēlamies un saprotam? Atbildes uz jautājumiem ir atvērtas un paliek skatītāju ziņā.

Karinē Paronjanc gleznas caurstrāvo vasarīgas noskaņas – dabas atdzimšanas tēma, augu un ziedu motīvi, pavasara un vasaras jutekliskums, seksuālas enerģijas uzplaukums. Kā nemainīgi centrālā tēma Karinē Paronjanc darbos ir vīrišķā un sievišķā pretestība un mijiedarbība. ”Man patīk strādāt ar košām, dzidrām krāsām, izmantojot visu paletes bagātību, uzlūkojot zeltu kā universālu mīlestības simbolu, rozā kā maiguma un balto kā paradīzes tīrības un patiesības simbolu”, stāsta māksliniece.

Ieceres realizācijai izmantota jaukta autortehnika - eļļa, akrils, pasteļa krītiņi, ogle, zelts. Bet par darba plakni Karinē izvēlējās apdrukātus palagus. Māksliniece teic, ka „gleznot uz palaga, manuprāt, ir īpaši intīmi un mājīgi, tas rada īpašas attiecības ar savu mākslas darbu. Palags tas ir gan cilvēka eksistences simbols, gan intīms ikdienas elements vienlaikus”. Galvenais izteiksmes līdzeklis ir ornaments. Māksliniece rada savu ornamentālo sistēmu uz jau esoša palaga ornamenta, radot zināmo saspēli un dažreiz pat asprātīgu intrigu! Ornaments darbojas kā universāls informācijas nesējs - vispārinājums, simbols, maģija, vēsture un tilts no pagātnes uz tagadni. Tas ir kā mandala, dodot iespēju skatītājam abstrahēties no realitātes.

Anitras Bērziņas un Karine Paronjanc glezniecības izstāde „Paralēlās pasaules” Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 30. jūnijam.

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tālr.:67761916, 26361326