Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Jūrmalas muzejā skatāma „Mode kūrortā"

21. augusts – 31. oktobris. 2012

21. augustā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) atklāta izstāde „Mode kūrortā”, kuru apmeklētāji varēs skatīt ilgāku laiku.

Izstāde "Mode kūrortā" iepazīstina ar apģērbu un aksesuāru modi kūrortos no 19. gadsimta beigām līdz 1990.gadiem. Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un jūrmalnieka Aigara Tampes finansiālu atbalstu, tajā izmantoti Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma un Aināra Radovica privātās kolekcijas materiāli. Izstādes autore un kuratore ir Jūrmalas pilsētas muzeja galvenā vēstures speciāliste Inga Sarma, mākslinieciskā risinājuma autore - Anna Vanaga.

Kūrortu modes pirmsākumi rodami Anglijas un Francijas peldvietās 18. gadsimta beigās. Attīstoties kūrortiem un mainoties dzīves stilam un tradīcijām, radās nepieciešamība pēc viegla un sportiska apģērba. Pirmās kūrortu vasaras apģērbu kolekcijas jeb t.s. kruīzu kolekcijas izveidoja dizaineri Žans Patū (Jean Patou) , Koko Šanele (Coco Chanel) un Elza Šiaparelli (Elsa Schiaparelli ) 1920. gados.

Latvijā kūrortu apģērba mode attīstījās Eiropas kopīgo modes tendenču kontekstā līdz Otrā pasaules kara beigām. Komunistiskā ideoloģija un padomju plānveida ekonomika iespaidoja un kontrolēja visas dzīves jomas, ieskaitot sadzīvi un modi, tomēr pamatvirzieni apģērba līnijās un siluetos saglabāja kopību ar pasaules modes tendencēm.

Apģērbs ir daiļrunīga vēstures liecība - tas stāsta ne vien par valkātāja personību un gaumi, bet arī par laikmetu - idejām, notikumiem, aizspriedumiem un sasniegumiem, par ideāliem, ko sabiedrība izvirza noteiktā laika posmā, cilvēku sapņiem, ilgām un skaistuma izpratni.

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) ieeja ir bez maksas.

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tālr.: 67761910