Jūrmalas pilsētas muzejs

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Leonīds Tugaļevs Jūrmalas pilsētas muzejā

20. oktobris – 4. novembris. 2012

20. oktobrī plkst. 14.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta fotogrāfa Leonīda Tugaļeva jaunākais darbu cikls „Asi priekšmeti”.

Izstāde „Asi priekšmeti” veltīta Alisei Kukainei, kura mākslinieku, fotogrāfu, režisoru un citu radošo personu aprindās pazīstama kā Elfs. Izstādes nosaukums izvēlēts domājot par Elfu, tādā veidā akcentējot to, ka jebkura ikdienišķa saskarsme dažkārt var būt asa.

Leonīds Tugaļevs, kas ir ievērojams laikmetīgās fotogrāfijas autors, izstādes ekspozīciju veidojis no desmit attēliem, kuros kā tematikas akcenti caurvijas asinsrites loki. Vienlaicīgi šī izvēlētā struktūra kontrastē un vieno izvēlētos mākslas darbus.

Cikla fotogrāfijas tiek būvētas, izmantojot shematiskas struktūras un pievēršoties procesam, vietām atkārtojot fotogrāfam svarīgus motīvus. Fotogrāfijās redzamas ne tikai ikdienas situācijas, bet arī nojaušama dziļa iesaistīšanās sajūtu problemātikā. Kā liecinieks bīstamam procesam, nejēdzīgumam vai vilšanās gaisotnei, Leonīds Tugaļevs pēta aso priekšmetu noslēpumaino spēku un eleganci, izmantojot reportāžas žanra elementus.

Leonīds Tugaļevs ir fotogrāfs, kas ar dokumentālo un portretu fotogrāfiju panākumus un atzinību starptautiskos projektos guvis jau 70. un 80. gados. Pēdējos gados autors pievērsies portretu deformēšanai, inscenētu notikumu (piemēram, projekts „Baļļuks”) fotografēšanai un reportāžu veidošanai.

Leonīda Tugaļeva izstāde „Asi piekšmeti” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) būs apskatāms no 20. oktobra līdz 4. novembrim.

Sagatavoja Evelīna Vanaga

Papildus informācija: