Jūrmalas pilsētas muzejs

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Normunds Brasliņš. Gleznas no privātkolekcijām

18. oktobris – 4. novembris. 2012

18. oktobrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta izstāde “Normunds Brasliņš. Gleznas no privātkolekcijām”.

Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma gleznotāja Normunda Brasliņa gleznu izstāde, ko veido darbu izlase no privātkolekcijām, kas aptver laika posmu no 20. gadsimta 90. gadiem līdz mūsdienām. Eksponētās gleznas, kas paver ieskatu mākslinieka raksturīgajās tēmās, tēlos un individuālā stila pārvērtībās, lielākoties līdz šim nav bijušas pieejamas plašākai publikai. Tādējādi šī izstāde, ilustrējot autora “vecmeistarisko” pozīciju un radošās virzības konsekvenci, dod vienreizēju iespēju skatīt apkopotos mākslas darbus, pirms tie no jauna atgriežas pie kolekcionāriem.

Sekojot savai mākslinieciskajai izjūtai, Normunds Brasliņš nostiprinājies paša izvēlētā mākslas teritorijā, kur valda pārlaicīga klasiskā tradīcija – universālas vērtības, ideāls skaistums, harmonija un perfekcija. Saglabājot uzticību klasiskiem žanriem, tradicionālām tēmām, figurālismam un amata prasmei, simpātijas pret pagātnes mantojumu viņa mākslā savienojas ar tīrās formas meklējumiem un vēlmi vērst klasicizēto izteiksmes veidu mūsdienīgu.

Autora individuālais stils slīpēts patstāvīgās vecmeistaru studijās, paralēli vizuālās realitātes izpētē izmantota paša praktizētās melnbaltās fotogrāfijas pieredze. Normunda Brasliņa gleznās dominē jaunas sievietes ideāltēls, kas atspoguļo viņa noslieci uz harmonizētu un estetizētu māksliniecisko formu. Lai gan gleznoti portreti, klusās dabas un savulaik arī ainavas, tieši sieviešu kailfigūras liriskās, harmoniskās noskaņās atkārtojas neskaitāmās variācijās un veido autora individuālā stila atpazīstamību, sasaucoties ar renesansei raksturīgo, no antīkās pasaules pārmantoto izpratni par cilvēka ķermeņa skaistumu.

Izstāde “Normunds Brasliņš. Gleznas no privātkolekcijām” Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 4. novembrim.

Aija Brasliņa

Mākslas zinātniece

Tālr.: 67761916 (Jūrmalas pilsētas muzejs)