Jūrmalas pilsētas muzejs

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Sopota, Kranca, Rīgas Jūrmala. Baltijas piejūras kūrorti 19. un 20. gadsimtā

7. jūnijs – 1. jūlijs. 2012

7. jūnijā plkst. 17.30 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta starptautiskā ceļojošā izstāde „Sopota, Kranca, Rīgas Jūrmala. Baltijas piejūras kūrorti 19. un 20. gadsimtā”. Tās  veidotāji ir Mārburgas Herdera institūts /Vācija/ sadarbībā ar Vācu Kultūras forumu Austrumeiropai Potsdamā, Eiropas Universitātes Viadrina Frankfurtē pie Oderas Austrumeiropas vēstures katedru un Sopotas, Kaļiņingradas, Jūrmalas muzejiem.

Pirmie kūrorti pie Baltijas jūras radās ap 1800. gadu. Laika gaitā attīstījās specifiska ūdensdziedniecība, kuras mērķis bija ārstēt dažādas slimības un piedāvāt vispusīgu atpūtu. Ūdensdziedniecība tiek apskatīta, parādot trīs kūrortus pie Baltijas jūras – Zoppot/Sopotu, Cranz/Krancu/Zeļenogradsku un Rigaer Strand/Rīgas jūrmalu/Jūrmalu.

Iepazīstinot ar kūrortiem, tiek skartas šādas tēmas: atrašanās vieta un ieskats attīstības vēsturē, iekārtojums, kūrviesi, brīvā laika izmantošanas iespējas un izklaide, kā arī arhitektūra kūrortos sākot no 19. gadsimta līdz starpkaru periodam, nacionālsociālisma laikam, sociālismam/komunismam un politiskās varas maiņai.

Starptautiskā ceļojošā izstāde „Sopota, Kranca, Rīgas Jūrmala. Baltijas piejūras kūrorti 19. un 20. gadsimtā” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) apskatāma līdz 1. jūlijam.

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tālr.:67761916, 26361326