Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Daces Asnes izstāde „Oga”

 

31. oktobris – 24. novembris. 2013

31. oktobrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiek atklāta Daces Asnes bildes un bildes „Oga”.

Dace Asne pašlaik studē Jūrmalā, tāpēc saistība ar pilsētu ir arī ikdienā. Izstāde „Oga” tapusi kā dāvana pilsētai un kopīgiem draugiem. Autore ir mākslas pedagogs. Pašlaik pilnveido un paplašina savu pedagoģijas spektru Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā Bulduros, studējot biomedicīnas laborantu zinības, kā arī pasniedz vairākus priekšmetus Rīgas Stila un modes profesionālajā vidusskolā.

Izstādē redzamie darbi ir siltu un dzirkstošu enerģijas OGU dāvinājumi draugiem, pasniedzējiem, kolēģiem un audzēkņiem. Kā zaptes burciņas, tikai citādākā formā. Darbu tehnikas dažādas - akrila gleznojumi uz audekla, grafikas, sudraba spalvas zīmējumi, autortehnikas, instalācijas, telpiskas tekstila un citu materiālu tēlniecības formas.

Mākslinieces rokraksta meklējumi iet ceļu atpakaļ no akadēmiskiem uzstādījumiem pie tā, kā zīmulis turēts bērnībā. Bildēs varot atļauties gan pārgalvīgi smiet, gan ironizēt, gan groteski izcelt erotisku līniju akcentus. Daces Asnes darbos savu veldzi var rast arī poēzijas meklētājs.

Iepriekšējā izstādē Jūrmalas pilsētas muzejā „Kafija gultā”, kas bija vairāku mākslinieku kopdarbs, atsauksmju grāmata ar skatītāju atsaucīgajiem ierakstiem liecina par bilžu nepieciešamību mūsu dzīvē.

Māksliniece būs sastopama arī radošos tējas un kolektīvo darbu darināšanas vakaros, lai visi interesanti var izbaudīt sarunām un mākslai veltītu laiku. Tā 9. novembrī no plkst. 13.00 visi aicināti uz silto rotu darbnīcu, kur būs iespēja darināt filcētas krelles un auskarus, bet 24. novembrī no plkst. 13.00 silto rotu darbnīcā tiks veidota piespraude - Rudens OGA. Tuvāka informācija pa tālr.: 22069527/Dace Asne/.

Daces Asnes bildes un bildes „Oga” Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 24. novembrim.

 

Diāna Josta,
Jūrmalas pilsētas muzeja
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67761916; 26013121

 

 

 
blog comments powered by Disqus