Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Dāņu mākslinieces Pernille Mejslov grafikas izstāde „Ilgs darbs - ātrs rezultāts”

22. maijs – 9. jūnijs. 2013

22. maijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) atklāta mākslinieces Pernille Mejslov /Dānija/ zīmējumu un grafiku izstāde „Ilgs darbs - ātrs rezultāts”/ "Preparing/making - prints & drawings”

Pernille Mejslov ir mākslinieciskās iespiešanas studijas „Næstved” biedre. Zīmējusi jau kopš agras bērnības. Studiju laikā Stokholmā strādājusi par ilustratoru vairākos laikrakstos, ieskaitot avīzē „Dagens Nyheter”. 26 gadus ilustrējusi neskaitāmus literārus darbus, brošūras un laikrastu ievadrakstus.

Radošajā darbā māksliniece plaši izmanto iespiedtehnikas iespējas. Aktīvi savus autordarbus sākusi izstādīt pirms 15 gadiem. Savu tehniku papildinājusi Kopenhāgenas mākslas darbnīcās. Piedalījusies prestižajā mākslinieku vasaras kopizstādē 2009. gadā un vairākās izstādēs Dānijā, it īpaši tajās, kas saistītas ar mūzikas tematiku. Izstādes organizētas arī Farēru salās, Dāņu nama pārstāvniecībā Parīzē. 2009. un 2011. gadā piedalījusies mākslas plenērā Kandavā, Latvijā un saņēmusi atbalstu no Talsu starptautiskā departamenta foruma Lejres apgabalā Dānijā.

Par sevi māksliniece stāsta: „Man vienmēr ir paticis zīmēt brīvas rokas tehnikā, izmantojot ogli un pasteli, tādējādi atraisot brīvu rokas kustību, kura nekavējoties atspoguļojas līnijas vitalitātē un dinamikā. Uzsākot grafisko zīmēšanu, man patikušas dinamiskas kustības – sportisti, dejotāji, mūziķi u.c. Pirmoreiz 11 gadu vecumā es zīmējumā attēloju džeza mūziķus, kurus redzēju televīzijas ekrānā, ciemojoties pie omītes. Zīmējot mūziķus vai dejotājus, nedomājot, ļauju rokai brīvu vaļu, ķerot mirkļa garu, kustību un atmosfēru. Mani modeļi ir labākie un cienītākie Dānijas mūziķi. Attēlojot deju, visbiežāk izvēlos Tango, kurā parādu dejas fīlingu - vīrieša un sievietes kaisles izpausmi.

Mani tamborējumu atspiedumi ir liela izmēra, kaut gan tajos izmantots smalks, tamborēts zvejas tīklu raksts, kas uzmanīgi apvilkts un ar roku izgriezts linoleja platē, atstājot kļūdas, ja tādas ir izveidojušās. Kļūdas simbolizē to, ka esmu cilvēciska būtne, kas pieļauj kļūdas. Tās ir nenovēršamas un padara darbu dzīvīgāku un skaistāku. Tamborēšanas tehniku man iemācīja mana māte un vecāmāte, kā tas bieži ģimenēs notiek. Saviem atspiestajiem rakstiem dodu nosaukumus saistībā ar jūru un okeānu. Šie darbi ietilpst manā izstāžu ciklā „Water””.

Dāņu mākslinieces Pernille Mejslov /Dānija/ zīmējumu un grafiku izstāde „Ilgs darbs - ātrs rezultāts”/ "Preparing/making - prints & drawings” Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 9. jūnijam.

Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja