Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Dantes Aligjēri biedrības mākslinieku darbu izstāde „O SOLE MIO”

5. oktobris – 27. oktobris. 2013

5. oktobrī plkst. 15.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiek atklāta Dantes Aligjēri biedrības mākslinieku darbu izstāde „O SOLE MIO” /Ar Itālijas mīlestību sirdī/, kuru organizē Dantes Aligjēri biedrība sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Jūrmalas pilsētas muzeju un Itālijas vēstniecību Latvijā.

Dantes Aligjēri biedrība jau 7 gadus organizē Itāļu valodas nedēļas pasaulē ietvaros izstādes un pasākumus Rīgā un Latvijā, lai veicinātu kultūras sadarbību starp Latviju un Itāliju. Šogad Dantes Aligjēri biedrība vēlas izcelt Jūrmalas pilsētas vērtību kultūras programmā, kuras vadmotīvs "Dzintara ceļš" 2014. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai.

Tomēr tieši Jūrmala kā kūrortpilsēta vistiešāk reprezentē brīnišķīgo dzintara ceļojumu ― ceļu no jūras dziļumiem, caur meistara rokām iegūstot jaunu māksliniecisku kvalitāti, ar tirgotājiem un ceļotājiem šķērsojot daudzu valstu robežas un nokļūstot arī Itālijā. Daudzi brīnišķīgi seni dzintara izstrādājumi, kas atrodas Itālijas muzejos, nākuši no Baltijas, no Latvijas. Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki savos ceļojumos Itālijā vienmēr ir meklējuši un iemūžinājuši skaistās piekrastes, pilsētas un ainavas. Līdzīgi kā dzintars, redzētais tiek slīpēts meistarībā un top par mākslas darbu.

Izstādes dalībnieki – Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki ― vēlas sniegt skatītājiem burvīgu, noskaņām bagātu mākslas baudījumu, katra pieredzē atklātu un iemīlētu Itāliju. Mākslinieki pievērsušies gan ainavu un vēsturiskas pilsētvides attēlojumam, gan iemūžinājuši izcilas Itālijas personības. Itālijas kultūras mantojums un īpašais valdzinājums, kas gadsimtiem ilgi ir uzrunājis cilvēku sirdis, joprojām ir būtisks mākslinieku iedvesmas avots. Iedvesma un pārdzīvojums liek māksliniekam savus iespaidus atvēlēt audeklam, papīram, metālam vai kādam citam materiālam. Tomēr katram iespaidam, kas radis izpausmi mākslas darbā, ir savs personisks stāsts.

Biedrības profesionālie mākslinieki, Latvijas Mākslinieku savienības biedri, pārstāv dažādas nozares ― glezniecību, grafiku, tēlniecību, medaļu mākslu, tekstilmākslu, keramiku, arī fotogrāfiju. Jūrmalas mākslinieki ir aktīvi Dantes Aligjēri biedrības biedri kopš biedrības darbības atjaunošanas 1996.gadā. Mākslinieki, kuru sirds un mājas ir Jūrmalā: Imants Ozoliņš, Maira Veisbārde, Andris Bērziņš, Aleksejs Naumovs, Dzintars Adienis, Jevgēnijs Pugins un citi DA biedrības mākslinieki – Vija Dzintare, Dzintra Vilks, Laine Kainaize, Jānis Strupulis, Sarmīte Caune, Jāzeps Pīgoznis, Ligita Caune, Raimonda Strode, Inese Margēviča, Liene Ūlande ar saviem darbiem radīs Itālijas gaisotni Jūrmalā.

Dantes Aligjēri biedrības mākslinieku darbu izstāde „O SOLE MIO” /Ar Itālijas mīlestību sirdī/ Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 27. oktobrim.

Dantes  Aligjēri biedrības sekretāre

Raimonda Strode,

e-pasts: raimonda.strode@gmail.com, tālr. 26160348.