Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Jūrmalas mākslinieku izstāde „Jūrmala – Latvijai”

 

22. maijs – 9. jūnijs. 2013

22. maijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) atklāta Jūrmalas mākslinieku izstāde „Jūrmala – Latvija”.

Izstāde ir veltījums Jūrmalai, Dziesmu svētkiem, Latvijai. Tajā piedalās seši Jūrmalas mākslinieku biedrības mākslinieki – Einārs Plūksna, Dzintars Adienis, Rudīte Jēkabsone, Jānis Jēkabsons, Andris Bērziņš un Maira Veisbārde. Tā ir sava veida domu biedru grupa, kurus vieno latviskuma ideja un mīlestība pret savu pilsētu, savu valsti.

Vecmeistars Einārs Plūksna izstādījis divus darbus – „Mēnesnīca”, kurā latviska lauku sēta ar siena zārdiem attēlota monumentālā, pat simboliskā veidā un pretstatā tam niansēti kolorītā „Klusā daba”.

Jūrmalas mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Dzintars Adienis pievērsies jūras ainavai, tverot to dažādās noskaņās.

Keramiķe Rudīte Jēkabsone ar darbu „Ja jūriņa, tu man dotu...” vēlas akcentēt to, ka cilvēkiem ir jāsaudzē un jānovērtē tepat blakus esošie dabas resursi, nepiesārņojot tos. Māksliniece šo keramikas grupu, kurā attēloti laši un zandarti, veidojusi šamota materiālā, izmantojot redukcijas glazūru, kas ir sena tehnika. Tā rezultātā rodas interesants, metālisks spīdums.

Jāņa Jēkabsona darbos „Rīts” un „Lielupe” kā vienmēr jūtama mīlestība uz ūdeņiem. Darbā „Lielupe” niansētā krāsu gammā skatāms Lielupes jahtklubs.

Tēlnieks Andris Bērziņš darbā „Valdiņa” atveidojis meiteni ar vārpu vainagu, radot smalki niansētu portretu.

Māksliniece Maira Veisbārde ļoti mīl dabas plaukumu, vasaras saulgriežus, kad zied katrs zāles stiebriņš. Šajā izstādē eksponējusi kluso dabu ar logu un jāņu zālēm un divus figurālus darbus „Rucaviete” un „Līgo”, kas simbolizē latviešu tautas vitālo spēku un ir kā veltījums Dziesmu svētkiem.

Jūrmalas mākslinieku izstāde „Jūrmala – Latvija” Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 9. jūnijam.


Diāna Josta

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67761916; 26361326

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus