Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Mans gaismas ceļš

 

1. novembris – 24. novembris. 2013

1. novembrī plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiek atklāta Jāņa Anmaņa jubilejas personālizstāde „Mans gaismas ceļš”.

Latvijas izcilā un nepieradinātā multimākslinieka Jāņa Anmaņa darbu izstāde „Mans gaismas ceļš” atklāj meistara pasaules redzējumu un uzticību saviem jaunrades ideāliem. Ik gleznā, medaļā, dzejā, mūzikā, dažādās performancēs, saistītās arī ar operetes žanra nokrāsām, jaušama cilvēka alkas pēc gaismas cilvēku dvēselēs. Meistars savos darbos apliecina un arī realizē savas idejas ar lielu pārliecību un meistarības spēku. Mākslinieka radošās potences spēku apliecināja arī personālizstāde tālajā 1972.gadā, kuru mēneša laikā apmeklēja 36 000 skatītāju.

Meistars turpina savu „Gaismas ceļu”, jo viņa māksla ir viņa dzīve. Šī izstāde apliecina viņa brīvo mākslas lidojumu un uzticību saviem ideāliem, kuras pamatā ir mīlestība pret savu dzimteni Latviju. Mākslinieka gleznas ir bijušas eksponētas ASV, Anglijā, Francijā, Krievijā, Itālijā, Islandē, Birmā, Indijā, Lietuvā, Polijā, Somijā, Japānā, kā arī viņa darbi atrodas privātkolekcijās un muzejos. Meistars ir brīvmākslinieks, bet tas netraucē viņu arī veltīt savu enerģiju jaunās paaudzes mākslinieciskajā audzināšanā un pozitīvas enerģijas nešanā sabiedrībai.

Izstādē būs redzamas gleznas no dažādiem mākslinieka radošās darbības periodiem. Vienā no izstāžu zālēm skatītāji varēs iepazīties ar 60-tajos un vēlākajos gados radītiem darbiem. Centrālajā zālē skatītāji varēs vērot pēdējos gados radītās gleznas, kā ari miniatūras un medaļas. Atsevišķa zāle būs veltīta sievietes skaistumam un harmonijai.

Izstādes atklāšanā skatītāji varēs iepazīties un iegādāties arī Jāņa Anmaņa jauno grāmatu „Pieskāriens” un 2014. gada kalendāru, kurā būs gleznas, zīmējumi, skulptūras, medaļas, mūzika. Notiks arī jaunā instrumentālā skaņdarba – simfoblūza „Ceļojums” pirmatskaņojums un diska prezentācija, kuru arī varēs iegādāties. Izstādes atklāšanā paredzēti muzikāli priekšnesumi un video par mākslinieka radošo darbību un viņa talanta daudzveidīgajām izpausmēm.

Jāņa Anmaņa jubilejas personālizstāde „Mans gaismas ceļš” Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 24. novembrim.

 

 

Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.67761916

 
blog comments powered by Disqus