Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Matti Outakoski fotoizstāde "Linyphia triangularis un biedri”

 

11. jūnijs – 30. jūnijs. 2013

 

 11. jūnijā plkst. 17.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiek atklāta Matti Outakoski /Somija/ fotoizstāde  "Linyphia triangularis un biedri”.

Matti Outakoski dzimis 1953. gada 16. jūnijā Helsinkos un par sevi teic, esmu soms, sāms un "pa pusei” latvietis. Laika posmā no 1974. - 1985. gadam Matti Outakoski ieguva muzikālo izglītību (alts, viola d'amore) Sibeliusa Akadēmijā Helsinkos, kā arī Bratislavas un Vīnes mūzikas augstskolās. No 1985.-1992. gadam strādāja vairākās Somijas avīzēs par žurnālistu un fotogrāfu. 1994. gadā Matti Outakoski sāka strādāt par kultūras pasākumu producentu un fotografēšana ir dabisks turpinājums viņa darbībai mākslas un žurnālistikas nozarēs.

Par sevi Matti Outakoski teic: "Mani vienmēr ir interesējusi mākslas un publikas savstarpējā mijiedarbība. Māksla ir pieejama vietās, kur vienkopus ir daudz darbīgu cilvēku. Bieži vien māksla atrod sev tikai šauru interesentu un sapratēju loku. Kad biju vēl mūziķis, man ļoti patika spēlēt uz ielām, jo tad apstājās un mūs klausījās tie, kuriem patika mūsu priekšnesums.

Tie, kuriem nebija ne laika, ne intereses, mierīgi turpināja savu ceļu. Vienmēr varējām būt droši par to, ka spēlējam publikai, kas ir patiesi ieinteresēta. Tāpēc arī savas fotogrāfijas esmu izlicis vietās, kur apgrozās cilvēki, kā, piemēram, kafejnīcās. Tādā veidā esmu saņēmis daudz patiesu atsauksmju.

Pēdējos desmit gados fotografēšanas tehnikas attīstība ir bijusi milzīga, ne tikai fotoaparātu, bet arī printeru jomā. Pateicoties augstas kvalitātes papīram un printeriem, fotogrāfijām tiek solīts ilgāks mūžs, kurās tās saglabā savu sākotnējo kvalitāti. Arī šajā izstādē eksponētās fotogrāfijas ir izprintētas uz augstas kvalitātes papīra: Canson BFK un Hahnemühle Photo Rag. Šīs fotogrāfijas ir uzņemtas ar Nikon D800E-fotoaparātu un Nikon 105 mm Macro-objektīvu, tāpēc tajās ir redzamas lietas, ko cilvēka acs bez objektīva nevar saskatīt.

Cauri objektīvam esmu skatījies uz sev nepazīstamu pasauli un mēğinājis to padarīt redzamāku un saprotamāku. Pilienu bildes ir uzņemtas ar ātrumu, kas ir 1/8000 no sekundes, tāpēc var redzēt, ka pilienam īstenībā nav piliena formas, vai arī kūpinātas reņğes, kas caur makro-objektīvu neizskatās tikai pēc ēdiena... ".

Matti Outakoski /Somija/ fotoizstāde  "Linyphia triangularis un biedri” apskatāma līdz 30. jūnijam.

 

 

Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.67761916

 
blog comments powered by Disqus