Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Olitas Gulbes glezniecība un Stefana Močuļska tēlniecība izstādē "ČETRI”

 

8. augusts – 1. septembris. 2013

8. augustā plkst. 17 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta Olitas Gulbes glezniecība un Stefana Močuļska tēlniecība izstādē "ČETRI".

Šis ir mākslinieces Olitas Gulbes jubilejas gads un izstāde iecerēta kā jubilejas izstāde. Pirms pieciem gadiem, kad Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu zālēs tika organizēta 55 gadu jubilejas izstāde „No... uz... ” kopā ar tēlnieku Stefanu Močuļski, radās ideja pieteikt nākamo izstādi pēc pieciem gadiem un veidot to atkal kopā, jo kā teic pati māksliniece: „Ar Stefanu mēs esam draugi un mēs labi izskatāmies kopā (domāti darbi). Mēs viens otram netraucējam un tāpēc ar prieku aicinu viņu piedalīties manās izstādēs. Man patīk Močuļska darbi, viņš ir savādnieks, nav klasisks, viņš ir tāds kāds viņš ir”.

Uz jautājumu „Kāpēc četri?”, Olita Gulbe atbild: „Pavisam vienkārši - tie ir gadalaiki, tāpēc arī skaitlis četri. Katrā gadalaikā zinu, ko vēlos gleznot, kas man ir vistuvākais. Vasarā tās ir magones, ūdensrozes, tie ir ūdeņi un manas vismīļākās ogas ķirši, ar kauliņu vidū un kātiņu. Rudenī tās ir citas tēmas - rudens kolorīts, ainava. Klusā daba vijas cauri visiem gadalaikiem. Ziemā, kad gleznoju telpā un ārā tikai noskatos, dominē apsnigušie zari, sarmainie koki. Mans atklājums ziemai ir laša ādu gleznošana. Tās ir neticami skaistas, tajās vizuļo pelēki lāsumains sudrabs, kas atgādina puteni un tik ļoti atbilst ziemas noskaņai. Tomēr ziemā es jau domāju par pavasari, kad ziedēs ķirši, ābeles. Lai arī pavasarī nav krāsu, ir tikai smalkie toņi, tomēr man tas ir vismīļākais gadalaiks. Studējot akadēmijā ievēroju, ka mani saista pelēkie toņi, vai tas ir tāpēc, ka no dzimšanas dzīvoju Bigauņciemā, kur jūra blakus un neesmu pilsētā ar tās bagātajām krāsām, vai arī tāpēc, ka pēc rakstura esmu klusa un mierīga, tāda, kurai svarīgākais dzīvē ir harmonija. Harmonija sevī, harmonija ar citiem, lai tevi netraucētu un tu netraucētu. Šajā izstādē man beidzot būs iespēja atskatīties uz saviem gadalaikiem - tās būs manas ziemas, manas vasaras, mani rudeņi un mani pavasari”.

Olita Gulbe dzimusi Tukumā. 1975. gadā beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu, 1983. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu. No 1995. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre, Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre, Tukuma mākslinieku biedrības biedre. 2003. gadā saņēmusi „Jūrmalas gada mākslinieks” titulu un izvirzīta gada balvai Latvijā nominācijā „Par radoši veiksmīgāko personālizstādi”.

Olitas Gulbes personālizstādes organizētas G. Šķiltera muzejā Rīgā, Sv. Pētera baznīcā Rīgā, Jūrmalas pilsētas muzejā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, Kuldīgas novadpētniecības muzejā, galerijās Rīgā, Tukumā, Liepājā, Kandavā u.c. Piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, kā arī Ruovesī /Somija/, Hobro /Dānija/, Tampere /Somija/. Mākslinieces darbi atrodas Jūrmalas pilsētas muzeja mākslas kolekcijā un privātkolekcijās Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Francijā, Holandē, Izraēlā, Ķīnā, ASV, Latvijā un citur.

 Olitas Gulbes glezniecība un Stefana Močuļska tēlniecība izstādē "ČETRI" Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 1. septembrim.

 

Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67761916; 26361326

 
blog comments powered by Disqus