Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Pirmo reizi Jūrmalas pilsētas muzejā starptautiskais Argentīnas tango festivāls Tango Sun Festival

17. augusts. 2013

Sestdien, 17. augustā Jūrmalas pilsētas muzejā pirmo reizi starptautiskā Argentīnas tango festivāla Tango Sun Festival ietvaros notiks Argentīnas tango balle – milonga.  Paredzēts, ka milonga sāksies 13 dienā un beigsies 19 vakarā.

Milonga ir Argentīnas tango balle, kurā satiekas Argentīnas tango dejotāji, lai dejotu, atpūstos un iepazītos. Milongā liela nozīme ir DJam, kurš/a nosaka balles gaitu un veido atmosfēru. Parasti milongās spēlē ne tikai tango, bet arī citas Argentīnā radušās dejas: tango valsi un ātrāku deju, kuru, tāpat kā balli, sauc par milongu.

Argentīnas tango ir sociāla deja, kura radusies Argentīnā un Urugvajā 19. gadsimta beigās, un 20. gadsimta sākumā sākusi savu uzvaras gājienu Eiropā. Latvijā Argentīnas tango uzplaukums vērojams 2005. gadā, kad radās pirmās tango skolas, kuras organizēja regulāras nodarbības un milongas jeb deju vakarus.

Starptautiskais Argentīnas tango festivāls Tango Sun Festival notiek Jūrmalā un Rīgā jau sesto gadu un vienkopus pulcina vairāk nekā 200 Argentīnas tango dejotājus no visas pasaules. Šogad pirmo reizi festivāla ietvaros Rīgā, 15. augustā notiks Argentīnas tango koncerts - pirmizrāde El Arte del Tango, kurā piedalīsies dejotāji un mūziķi no sešām valstīm.

Ar festivāla programmu var iepazīties mājas lapā: www.tangosunfestival.lv

Ginta Opmane,

Tango Sun Festival sabiedrisko attiecību vadītāja