Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Sarmītes Caunes izstāde „Retrospekcija” Jūrmalas muzejā

 

22. maijs – 2. jūnijs. 2013

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) līdz 2. jūnijam apskatāma ventspilnieces Sarmītes Caunes izstāde „Retrospekcija”.

Māksliniece stāsta: „Šī izstāde ir kā turpinājums pagājušā gada izstādei Ventspils Teātra namā ar šādu pašu nosaukumu, bet nu jau ar jaunākiem, gada laikā tapušajiem darbiem. Kāpēc Retrospekcija? Bija sasniegta „apaļa jubileja” un radās vēlme pašai atskatīties uz to, kas desmit gadu laikā padarīts, tāda kā savu darbu inventarizācija, retrospekcija pašai priekš sevis.

Man patīk veidot izstādes katrai vietai, katrai telpai, kā interjeristam to iekārtot, jo katrā vietā viens un tas pats darbs izskatās savādāk. Vairākās izstādēs, arī šajā, skatāmas ir ne tikai gleznas, bet arī dažāda veida instalācijas, kuras man patīk veidot no dažādiem materiāliem, tādā veidā papildinot savus darbus un arī kopējo noskaņu izstāžu telpā.

Māksla ir visa mana dzīve. Tu esi kā režisors, kā instruments starp augstāko spēku un rezultātu, kuru pats esi radījis. Man patīk gleznot dabā, just kontaktu ar to. Šīs sajūtas, noskaņas ielieku darbā, ieskicējot katra mirkļa burvību. Īpaši tuvi man ir dienvidi ar sauli, vēju, krāsām – Itālija, Venēcija, Nica, jau desmit gadus turp braucu, arī Maroka, kur netrūkst saules, palmu, tuksneša smilšu. Ne tikai dienvidi un saule, bet arī ūdens - saules spēles ar ūdeni, atspīdumi, pastaiga gar jūru, kuģi ostā un, protams, mana mīļā pilsēta Ventspils”.

Sarmīte Caune ir dzimusi un augusi Ventspilī. Tieši mamma, kurai savulaik ir bijusi tuva zīmēšana un gleznošana, virzījusi meitu pa mākslas ceļu. Skolas laikā apmeklējot Pionieru nama keramikas pulciņu, tad mācoties Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā un turpinot studijas Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļā, tika iegūtas zināšanas mākslā. Jau studiju laikā sākusi strādāt Ventspils Dzelsbetona konstrukciju rūpnīcā koka mēbeļu cehā par mākslinieku noformētāju. No 1988 – 1998. gadam Skolēnu jaunrades namā bērniem mācījusi zīmēšanu un gleznošanu, pēc tam divus gadus bijusi Ventspils Mākslas skolas direktore. Ar pedagoģiju nodarbojusies divdesmit gadus, un tas bijis tas, kas patiesi interesējis un aizrāvis. Tagad, pateicoties ģimenes atbalstam, sevi var veltīt vairāk gleznošanai, jo visu apvienot ir visai sarežģīti, tomēr vēl joprojām labprāt vada dažādas glezniecības radošās darbnīcas, bijusi koordinatore Ventspils muzeja organizētajos glezniecības plenēros „Agrīnais reālisms” (2010, 2012).

Sarmīte Caune kopš 2007. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1998. gada. No 2004 – 2012. gadam organizējusi 19 personālizstādes Ventspilī, Liepājā, Rīgā, Cēsīs, Skrīveros, Mārcienas muižā, Bonnas mākslas galerijā /Vācija/, galerijā „Peda” un Mākslinieku savienības galerijā /Klaipēda, Lietuva/, Sala San Tommaso Campo SS. Giovanni e Paolo Venēcijā /Itālija/. Māksliniece darbojas arī kā individuālais komersants (IK), strādājot dažādus pasūtījuma darbus. Viņas darbi ir aizceļojuši uz daudzām valstīm, no kurām tālākās ir Amerika un Austrālija.

Sarmītes Caunes izstāde „Retrospekcija” izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 2. jūnijam.


Diāna Josta

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67761916; 26361326

 
blog comments powered by Disqus