Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Voldemāra Krutina krāsu etīde

 

12. aprīlis – 28. aprīlis. 2013

12. aprīlī plkst. 17 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta Voldemāra Krutina gleznu izstāde „Krāsu etīde”.

Šajā izstādē eksponēti mākslinieka pēdējos piecos gados radītie darbi. Voldemārs Krutins ir jūrmalnieks, kuram gleznošana ir vaļasprieks. No 1998. gada viņš aktīvi darbojas Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” tēlotājmākslas studijā „Ģilde”. Ar saviem darbiem piedalījies gandrīz visās šīs studijas izstādēs.

Kādreizējā aizraušanās ar kalnu tūrismu un alpīnismu lielā mērā ietekmē gleznu tematiku – tās ir ainavas ar kalniem, bet ne tikai. Ceļojumu iespaidi pa Kaukāzu, Pamiru, Alpiem un Pirenejiem uz audekla pārtapuši ainavās ar sniegotiem kalniem, straujām kalnu upēm un ziedošām ieleju pļavām. Līdzās eksotiskām kalnu ainavām ļoti daudz Voldemāra Krutina gleznās attēlota Latvijas daba gadalaiku maiņās un krāsu bagātībā. Mākslinieks glezno arī Vecrīgas skatus, dažkārt arī kluso dabu un darbus ar vēsturisku tematiku.

Kā jūrmalniekam Voldemāram Krutinam tuva ir jūras tēma. Ar savām gleznām piedalījies sešās starptautiskās jūras ainavu izstādēs „Marina”, kuras katru gadu jūlija mēnesī notiek Jūrmalas pilsētas muzejā. 2009. gadā Voldemārs Krutins ieguvis prestižo skatītāju simpātiju balvu par darbu „Jūra”, kurš tika eksponēts „Marina 2008”.

Voldemārs Krutins izstādēs piedalās kopš 1999. gada. Māksliniekam ir bijušas piecpadsmit personālizstādes gan Rīgā, gan Jūrmalā, kā arī viņa darbi eksponēti grupu izstādēs visā Latvijā. Šogad māksliniekam šī ir jau trešā personālizstāde. Voldemārs Krutins piedalījies arī daudzos mākslas plenēros. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās gan Latvijā, gan arī ārzemēs.

Voldemāra Krutina gleznu izstāde „Krāsu etīde” Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 28. aprīlim.

Diāna Josta
Jūrmalas pilsētas muzeja
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67761916; 26361326

 

 

 
blog comments powered by Disqus