Latvijas muzeju katalogs

Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912
GADA BALVU ATBALSTA:
Gars ar garu sasaucas

 

6. februāris – 1. marts. 2015

5. februārī plkst. 16 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta mākslinieces Dzidras Baumas jubilejas gleznu izstādes „Gars ar garu sasaucas” atklāšana.

Dzidra Bauma ir viena no ražīgākajām akvarelistēm, jo viņas darbu skaits vērtējams tūkstošos. Pati māksliniece teic: „Tā kā skaitījos akvareļsekcijā, man bija jāizstādās kopā ar slaveniem akvareļgleznotājiem. Eļļai nevarēju pievērst tik lielu uzmanību, lai gan tā ir mana mīļākā tehnika. Man piešķīra ziedu gleznotājas statusu, bet es gleznoju arī figurālas kompozīcijas, portretus, darbu, jūru. Strādāju pastelī, litogrāfijā, bet pēdējā laikā darbojos ar jauktu tehniku vai akrilu”.

Izstādē „Gars ar garu sasaucas” tiks eksponēti 40, pēdējos piecos gados tapušie mākslinieces Dzidras Baumas darbi. Pārsvarā tie ir sabiedrībā zināmu un populāru cilvēku portreti, veidoti akrila tehnikā, kā piemēram, Aspazija, Rainis, Ojārs Vācietis, Andrejs Eglītis, Broņislava Martuževa, Veronika Strēlerte, Knuts Skujenieks, Andrejs Upītis, Jānis Ivanovs, Māra Zālīte u.c. Tāpat būs skatāmas arī Tukuma pilsētas ainavas.

Dzidra Bauma dzimusi 1930. gadā Jelgavā, skolotāju ģimenē. Vecāki vienmēr ir atbalstījuši un veicinājuši meitas interesi par mākslu. Pirmo ievirzi mākslā devis Rīgas Maija 8. pamatskolas zīmēšanas skolotājs, gleznotājs Alfons Mihailovskis. Vidusskolas gados apmeklējusi Rīgas Pionieru pils Jāņa Skuča vadīto mākslas studiju. Tad gadu mācījusies Jaņa Rozentāla mākslas skolā un vienu gadu kā brīvklausītāja apmeklējusi Latvijas Mākslas akadēmiju.

1966. gadā beigusi Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti ar diplomdarbu par Latvijas Mākslu līdz 1958. gadam. No 1960. līdz 1962. gadam bijusi Tukuma mākslas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja, vēlāk direktora vietniece. Šajā laikā gleznojusi Laimdota Mūrnieka vadītajā studijā Rīgā. Turpinājusi pedagoga darbu un 1970. gadā kļuvusi par Latvijas Mākslinieku savienības biedri. Turpmāk visu savu enerģiju veltījusi mākslai.

Sarīkojusi personālizstādes daudzās Latvijas pilsētās - Tukumā, Madonā, Jēkabpilī, Liepājā, Aizkrauklē, Kuldīgā, Jelgavā, Mazsalacā, Valmierā, Talsos, Ventspilī un Rīgā, arī Pērnavā /Igaunija/ un Latviešu centrā Garezers /ASV/.


Attēlā: Dzidra Bauma. „Jānis Rainis dzim.1865.g. Vectirānu mājās, „Piesmēlies es esmu saules, pietiks visam manam mūžam”, akrils, 2013


Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.:67761916, 26013121

 
blog comments powered by Disqus