Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Gleznotājas Baibas Apsītes personālizstāde „Jūra. Ārpus laika”

19. marts – 6. aprīlis. 2015

19. martā plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta gleznotājas Baibas Apsītes personālizstāde „Jūra. Ārpus laika”.

Māksliniece par sevi un izstādi: „Izstādes nosaukums akcentē jūras un glezniecības simbolisko līdzību, to pārlaicīgo dabu. Mans mērķis ir radīt katrā gleznā citādu noskaņu un sajūtu pasauli, izmantojot ilgi meklēto, nu jau iemīļoto dabas tēlu – jūru. Maza formāta darbus ziemā vai vasarā gleznoju plenērā, lielos formātus radu darbnīcā pēc skicēm, atmiņas un izjūtas.

Pie jūras var novērot mūžības un mirkļa sinhronumu, – jūra šalc tūkstošiem gadu, aizvien tik dažāda un iedvesmojoša. Jūras mala ir vieta, kur var nodoties tīrai esībai, meditatīvam stāvoklim, kas palīdz sakārtot domas un jūtas, atgūt dvēseles līdzsvaru un mieru. Līdzīgu efektu sniedz gleznotas jūras ainavas vērošana, ar otu notvertā mirkļa enerģijas izbaudīšana.

Glezniecības procesa dziļākā būtība ir apcerīga, dziļa koncentrēšanās – kluss, ārēji nemanāms augstas pakāpes iekšējais spriegums, kas nepieciešams, lai pārradītu redzamo dabu mākslas darbā. Gleznojot bieži rodas sajūta par laika nevienmērīgo plūdumu; īpaši kontekstā ar jūras un debesjuma bezgalīgo plašumu”.

Baiba Apsīte dzimusi Valmierā, mācījusies Valmieras Bērnu Mākslas skolā. 1996. gadā uzsākusi studijas Latvijas Kultūras akadēmijā un ieguvusi mākslas bakalaura grādu Latviešu Folkloras un Tradicionālās Kultūras specialitātē. Studijas tiek turpinātas Latvijas Universitātē (2000-2002), iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu Politoloģijas un Sabiedrisko Attiecību specialitātē. Pēc tam seko Latvijas Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursi (2003–2006) un studijas Latvijas Mākslas akadēmijā (2006 – 2011), iegūstot bakalaura grādu Mākslā, Vizuāli plastiskajā mākslā. Glezniecību Baiba turpina studēt Latvijas Mākslas akadēmijas maģistratūrā (2011 – 2013), nobeidzot to ar maģistra darbu „Baltijas Debesis. Baltijas Jūra.”, izstrāde profesora Alekseja Naumova vadībā. No 2013. gada turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Doktorantūrā, promocijas darba „Marīna latviešu glezniecībā” izstrāde dr. art. Lailas Bremšas vadībā. Strādājusi par projektu vadītāju un sabiedrisko attiecību speciālisti dažādās organizācijās, bet no 2013. gada bērnu mākslas pulciņa vadītāja Saulkrastu Kultūras un Sporta centrā, organizē bērnu darbu izstādes un meistardarbnīcas bērniem.

Līdz šim Baibai Apsītei ir bijušas 8 personālizstādes un viena dubultizstāde kopā ar kursa biedreni Natāliju Maļikovu. Māksliniece regulāri piedalās dažādās gan vietēja, gan starptautiska mēroga grupu izstādēs. No 2003. gada, ik gadu piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādē –labdarības tirdziņā „Jarmarka”.

Baibas Apsītes darbi, sākot ar 2006. gadu ir nonākuši dažādās privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Nepālā, Dānijā, Šveicē, Vācijā, Itālijā un ASV. Nozīmīgākā starptautiskā kolekcija, kur iekļauts mākslinieces darbs – Lučano Benetona Imago Mundi.

Attēlā: Baiba Apsīte „Ziemeļu straume janvāra vētrā” 2015 k/e 38x38 cm (dabasstudija)

Diāna Josta

Jūrmalas pilsētas muzeja