Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Gunāra Daiņa Sproģa gleznu izstāde “Pie jūras dzīve mana”

5. novembris – 29. novembris. 2015

5. novembrī plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta Gunāra Daiņa Sproģa gleznu izstāde “Pie jūras dzīve mana”.

Šādu nosaukumu mākslinieks Gunārs Dainis Sproģis izvēlējies savai piecpadsmitajai personālizstādei, kuru Jūrmalas pilsētas muzejā varēs aplūkot līdz 29. novembrim.

Gunārs Dainis Sproģis dzimis 1929. gadā, profesionālā dzīve saistīta ar inženiera – konstruktora darbu, jo pabeigts gan Rīgas Industriālais politehnikums, gan Rīgas Politehniskais institūts, taču radošais gars licis meklēt ceļu uz mākslas pasauli. 1973. gadā uzsāktas glezniecības studijas pie gleznotāja Aleksandra Zviedra, bet jau 1979. gadā Rīgā sarīkota pirmā personālizstāde. No 1979. gada gleznošanas studiju Lielajā Ģildē vada brāļi Ģērmaņi, vēlāk Ausma Danemane un Gunārs Dainis Sproģis ir šīs studijas dalībnieks.

Mākslinieks glezno eļļas tehnikā ainavas, klusās dabas, marīnas, arī portretus. Aleksandra Zviedra iespaids jūtams mīlestībā pret jūras skaistumu un mūžīgo mainību, tādēļ jūras ainavas izstādītas vairākās starptautiskajās mākslas izstādēs „ Marīna” Jūrmalas pilsētas muzejā. Tā kā Gunārs Dainis Sproģis vasaras pavada Jūrmalā, izveidojusies cieša draudzība ar Jūrmalas mākslinieku grupas dalībniekiem.

Mākslinieks ir aktīvs izstāžu apmeklētājs, no 2012. gada iesaistījies Rīgas Aktīvo senioru aliansē un pauž savus uzskatus par Latvijas politikas procesiem.

Gunārs Dainis Sproģis uz dzīvi skatās ar gaišu smaidu, priecājas par dabas krāšņumu, labu mūziku un teātri, velta mīļus vārdus satiktajiem cilvēkiem. Arī viņa gleznas izstaro prieku, Latvijas dabas ainavu daudzkrāsainību, ziedu krāšņumu, jūras un saules krāsu saspēli, tādēļ vairāk kā 950 mākslinieka darbu atrodas privātās kolekcijās ASV, Lielbritānijā, Dānijā, Izraēlā, Krievijā, Vācijā, Igaunijā, Zviedrijā un citur.

Dace Ķezbere