Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Ingas Svarinskas gleznu izstāde „Parafrāzes”

9. aprīlis – 19. aprīlis. 2015

9. aprīlī plkst. 17.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta Ingas Svarinskas gleznu izstāde „Parafrāzes”.

Šoreiz izstādē māksliniece piedāvā 7 eļļas gleznas un 10 akvareļus/zīmējumus. Tēmu dažādība atspoguļo ikdienas dažādās šķautnes - ir klusās dabas, ainavas un portreti, gan emocionālais iekšējais tēls un pagātnes mākslas artefaktu parafrāzes.

Daudz rosinājumu un iedvesmas Inga Svarinska guvusi no pagātnes māksliniekiem, jo pasaule un cilvēka radošais gars ir neiedomājamas iekšējās bagātības avots. Tāpat kā kosmosa dzīles, arī senā (un arī ne tik senā) māksla un personības neizsīkstošā kreativitāte reizē ir gan apliecinājums mūsu, cilvēcisko būtņu, radniecībai un vienotībai, gan arī nerimtīga ierosme uz jauniem atklājumiem un izaicinājumiem.

Inga Svarinska bērnību pavadījusi Jūrmalā. Vidējo izglītību ieguvusi Rīgas 31.vidusskolā, kas tolaik bija pazīstama ar literatūras un zvejniecības novirzienu. Interese par gleznošanu sākusies jau skolas laikā. Gatavojoties studijām, glezniecības pamatus apguvusi mākslinieku Ivara Heinrihsona un Anitas Melderes darbnīcās. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi interjera dizaina izglītību (1998.-2001.). Mākslinieci interesē arī Latvijas vēsture, arheoloģija un etnogrāfija. Paralēli dažādiem interjeru projektiem, turpina nodarboties ar savu sirdslietu – gleznošanu un zīmēšanu un kā pati teic: „Arī gleznošana ir darbs, un tas ir lielākais prieka avots".

Attelā: Lapsas zvaigzne.

Diāna Josta,