Jūrmalas pilsētas muzejs

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Mākslinieces Liānas Loginas Zemstikla glezniecības darbu izstāde

7. maijs – 31. maijs. 2015

7. maijā plkst. 17 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta mākslinieces Liānas Loginas Zemstikla glezniecības darbu izstāde.

2010. gada nogalē māksliniece iepazīstināja skatītājus ar maz zināmu glezniecības veidu – zemstikla glezniecība savā izstādē „Par bezdelīgām un vēl daudz ko citu”. Tika rādīts desmit gados paveiktais.

Par gaidāmo izstādi, kura pēc skaita ir desmitā personālizstāde, māksliniece stāsta: „Zemstikla glezniecībai piemīt distances īpatnība gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Es negleznoju to, ko mirklī redzu, bet gan sajūtas un pārdomas par to, ko esmu pieredzējusi. Protams, gleznojumam nevar pieskarties, tas atrodas „aiz” vai „zem” stikla.

Kopumā ņemot izstāde ir par pavasara gaidīšanu, par to, ka gaisma ir stiprāka par tumsu. Izstādītie darbi veido kopsavilkumu tam, ko esmu gleznojusi līdz šim, tomēr iezīmējas arī kas jauns. Darbi izkārtoti pēc rondo principa: aizejošais, apiedams goda apli, satiekas ar atnākošo.

Mani mīļākie gadalaiki ir rudens un pavasaris, kad pāri pagalmam pārskrien pirmais vārais zaļums, un drīz pēc tam zāle aug ne vairs pa minūtēm, bet sekundes daļām, es nolieku malā otas un zīmuļus un raugos notiekošajā kā brīnumā, jo brīnuma priekšā ir jāapstājas un jāpieklust”.

Līdzīgi kā savā personālizstādē pirms pieciem gadiem, arī šoreiz māksliniece iekārtojusi īpašu veltījuma daļu izzināt gribošiem skatītājiem - ar skicēm, zīmējumiem, dažādu glezniecības tehniku paraugiem māksliniece atbild uz jautājumu: „Kā Jūs strādājat?”

Liāna Logina dzimusi Rīgā. Stikla mākslas pamatus apguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1973. -1976.). Pirmo un 2. kursu topošā māksliniece apguva vienā gadā. Strādājusi par interjera dizaineri Rīgas Politehniskā institūta Celtniecības un Arhitektūras fakultātē (1976.-1978.), scenogrāfi Talsu Tautas teātrī (1978.-1979.), zīmētāju Latvijas Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta Arheoloģijas nodaļā (1980.-1988.), mākslinieci Rīgas rajona kultūras centrā Berģos (1984.-1988.), zīmētāju Latvijas Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta Arheoloģijas nodaļā (1989.1990.). Kopš 1990. gada ir brīvmāksliniece.

Izstādes māksliniece rīko reti, jo uzskata, ka stikla mākslai ir ļoti maz piemērotu izstāžu telpu. Pirmā personālizstāde – caurspīdīgā stikla glezniecība, tika organizēta 1979. gadā Pastendes kultūras namā. Tad sekoja trīs ādas kaklariņķu kolekcijas izstādes Turaidas pils muzejā (1995), galerijā „Laipa” Valmierā (1995.) un Talsu novada muzejā (1996). Pirmā zemstikla glezniecības izstāde notika Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā Salacgrīvā 2000. gadā, kam sekoja zemstikla glezniecības izstādes „Ja zivs uzkāps kokā...” Talsu novada muzejā (2001), „Starp debesīm un ūdeni” galerijā „Vecais mūrnieks” Rīgā (2008) un „Par bezdelīgām un vēl daudz ko citu” Jūrmalas pilsētas muzejā (2010).

Attēlā: Citāda pasaule II

Diāna Josta,