Jūrmalas pilsētas muzejs

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv

• phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Multimediāla ekspozīcija „RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība”

26. marts – 31. decembris. 2015

26. martā plkst. 16 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta multimediāla ekspozīcija „RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība”.

„RAIŅA T ELPAS” autors - mākslinieks Ivars Mailītis par jauno ekspozīciju: Šī telpa ir pieskāriens vārdiem, domām un idejām. Šī telpa ir aicinājums atrast radošas iedvesmas horizontus.Šī telpa ir saruna katram ar sevi mūžīgajā nepārtrauktās kustības jūrā.No visuma bezgalības nāk vārdi, kā viļņu galotnes baltas un mūžīgas, kā gaisma… telpā šalc jūra – ieplūst jūras gaiss un temperatūra.

Tu ienāc pa dēļu laipām un ej tieši jūrā… iegremdējies! Krastā uz akmeņiem Raiņa ikdienas priekšmeti, kā zīmes…, bet „ideju trauki’’ tur tālāk - bezgalībā. Ikkatrs no mums meklē sevi un savu ceļu. Rainis to atrada Jūrmalā brieduma gados, tagadējā viņa paša jaunības vārdā nosauktajā Jāņa Pliekšāna ielā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.

Rainis bieži gāja uz liedagu, lai satiktu plašumu, dziļumu un bezgalīgo kustību, no vasarnīcas nelielās jumta istabiņas, kā tumsas kambara, no spriedzes un atpūtas viņš iznāca jūras krastā un atpakaļ…. Raiņa telpa Jūrmalas pilsētas muzejā ir šī ceļa metafora un aicina satikties ar Raini un sevi”.

Raiņa telpas veidotāji: Matīss Mailītis, Raiņa telpas projekta autors un vadītājs, arhitekts, Viktors Jansons, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas projekta koncepcijas autors, kura idejas kontekstā videoinstalācijas telpa ir viens no vairākiem atsevišķiem, bet konceptuāli saistītiem autordarbiem. Aktieris Ivars Puga, telpā dzirdamās Raiņa dzejas interpretācijas, Astrīda Cīrule, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas vadītāja, konsultante.

Multimediālā ekspozīcija „RAIŅA T ELPA” no 27. marta līdz 2016. gada janvārim skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā.  Ieeja – bez maksas.

Ivars Mailītis