Latvijas muzeju katalogs

Krišjāņa Barona muzejs

Krišjāņa Barona ielā 3, dzīv. 5, Rīga, Rīgas raj. LV-1050

  •  67284265
GADA BALVU ATBALSTA:
Krustcelēs jeb sākums pirms sākuma

 

7. decembris. 2015 – 31. oktobris. 2016

Krišjāņa Barona muzejā, K. Barona ielā 3–5, atvērta izstāde KRUSTCELĒS JEB SĀKUMS PIRMS SĀKUMA.

Izstāde iepazīstina ar Latvijas nesenās vēstures notikumiem: ar laiku, kas radīja priekšnoteikumus Krišjāņa Barona 150. jubilejas svinību uvertīrai Berlīnē (1984), tautas interesei par savas kultūras pamatiem, kas izpaudās folkloras kustībā visā Latvijā, un to ārējo faktoru labvēlīgajai virzībai, kas rezumējās Atmodas manifestācijās un Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā.

Izstāde stāsta par Latvijai nozīmīgu personību – dramaturga Gunāra Priedes, literatūrzinātnieces Saulcerītes Viese u.c. – ieguldījumu šī laikmeta lappušu tapšanā.

Izstādes vecākās paaudzes apmeklētāji varēs atmiņās pabūt savā personiskajā tā laika dzīves pozīcijā, jaunieši – uzzināt par toreizējās varas neaptveramo pārspēku, kuru mums izdevies uzvarēt.

Izstādes kontekstā izveidots arī muzejpedagoģisks piedāvājums, kas dod iespēju sajust, saprast, līdzdarbojoties attīstīt sevī konkrētā laika emocionālo, eksistenciālo rūpi vai prieku par tā laika notikumiem.

 Izstādi ilustrē unikāli kino materiāli no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, kas stāsta par šo laikmetu – 20. gadsimta 80.–90. gadiem.

Apmeklējumu izstādē lūdzam pieteikt iepriekš.

Izstāde tapusi ar Rīgas domes un Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu un būs apskatāma līdz 2016. gada 31. oktobrim.

 


 Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus