Kuldīgas novada muzejs

Pils iela 5, Kuldīga, LV-3301

• phone:  +371 633 50179

Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filma Dokumentālists uz „Goldingen Cinema” ekrāna

4. augusts. 2012

Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu atzītais Ivara Zviedra un Ineses Kļavas darbs ar simbolisku nosaukumu Dokumentālists, ilgu laiku noturējies uz galvaspilsētas ekrāniem un pulcējis ievērojamu skatītāju skaitu.

4. augustā plkst. 22:30 filma būs skatāma Kuldīgas brīvdabas kinoteātrī „Goldingen Cinema”. Pēc seansa skatāji aicināti tikties ar filmas veidotājiem un kopīgi baudīt Paulig kafiju un Saules ielejas sarūpētos eklerus.

Filma Dokumentālists pirmizrādi piedzīvoja Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps ietvaros 12. aprīlī, noslēguma ceremonijā izrādījās atzīta par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu konkurencē, bet jau tūlīt pēc festivāla tika iekļauta divu Rīgas kinoteātru repertuārā – Forum Cinemas un Splendid Palace. Kopš tā laika filmu noskatījušies jau aptuveni 5000 skatītāju, tā izraisījusi kaislīgas diskusijas gan interneta portālos, gan drukātajos medijos (arī žurnālā Rīgas Laiks); vairāki citāti no filmas jau gluži vai folklorizējušies un tās jēdzieni kļūst par sadzīvē lietojamām metaforām – piemēram, Lauris Reiniks reiz maijā teicis, ka, redzot Latvijas priekšnesumu Eirovīzijas konkursā, viņam gribējies lamāties kā Intai no Dokumentālista...

Filmā ir tikai viena darbības vieta un tikai divas darbojošās personas – Viņš un Viņa. Viņš ir pats filmas režisors un operators Ivars Zviedris, Viņa – dziedniece Inta, par kuru Ivars gribētu uzņemt filmu, taču Inta par šo ideju nav sajūsmā. Rezultāts – saspringta attiecību veidošanās visas filmas garumā, emociju uzplūdi un atplūdi, strīdi un salabšana gluži kā ikviena pāra attiecībās. Un fināls ir negaidīts, lai gan likumsakarīgs.

Filmas veidošanā sadarbojušās divas filmu studijas – VFS Films un Anša Epnera studija AVE, finansiāli atbalstījuši Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome. Filmu veidojuši režisori Ivars Zviedris un Inese Kļava, dramaturģe Inga Ābele, producente Aija Bērziņa.

"Goldingen Cinema" darbojas Kuldīgas Pilsētas dārzā, sestdienu novakarēs no 28. aprīļa līdz 1. septembrim, kā arī piedāvā īpašas kinoprogrammas pilsētas pasākumos sniedzot lielisku iespēju baudīt gan mākslas un animācijas filmas, gan dokumentālo kino un videomākslas projektus. Kinoteātris ierīkots, pateicoties Eiropas Savienības līdzfinansētajam projektam „Kuldīgas Pilsētas dārza kā pievilcīgas tūrisma teritorijas attīstība”.

Ieeja uz visiem „Goldingen Cinema” kino seansiem bez maksas!

Informāciju sagatavoja:

Krista Jansone

„Goldingen Cinema ” projekta vadītāja

Tel: 27020584

E- pasts: krista.jansone@kuldiga.lv

Info:  pilsetasdarzs.kuldiga.lv/goldingen-cinema ; draugiem.lv/goldingencinema; twitter.com @goldingencinema