Kuldīgas novada muzejs

Pils iela 5, Kuldīga, LV-3301

• phone:  +371 633 50179

Konference un seminārs „Ebreju kopienas Kurzemes pilsētās”

27. novembris – 29. novembris. 2012

27.-29. novembrī Kuldīgā notiks tēmai „Ebreju kopienas Kurzemes pilsētās” veltīta  zinātniskā konference un seminārs, ko rīko „Kuldīgas novada muzejs” sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā” un Latvijas ebreju kopienu. Konferences un semināra mērķis ir iepazīt, kopā izpētīt un  apdomāt ebreju vēsturi, dzīvi un kultūru, kā arī izprast latviešu un ebreju tautu savstarpējās attiecības Kurzemē.

Pasākums sastāv no divām daļām 27. novembrī Kuldīgas Kultūras centrā norisināsies plašai auditorijai atvērta konference, bet 27.-29. novembrī Kuldīgas Galvenās bibliotēkas semināru zālē notiks seminārs sabiedriskās domas veidotājiem.

Konference darbu sāks 27.novembrī plkst.12:00. Ievadā ar uzrunām uzstāsies Izraēlas vēstniece Latvijā un Kuldīgas pilsētas domes amatpersonas. Ar referātiem par tēmu „Ebreju kopienas Kurzemes pilsētās” uzstāsies Kurzemes muzeju darbinieki un Latvijā pazīstami pētnieki, kas pievērsušies šīs tēmas izpētei. Uz konferenci tiek aicināti pieteikties visi interesenti, arī tie, kas neplāno ņemt dalību trīs dienu seminārā. Konferences darba kārtība tiks izsūtīta tuvākajā laikā.

Seminārs sāks savu darbu 27. novembra vakarā pēc konferences beigām un turpināsies līdz 29. novembra pusdienlaikam.

Semināra dalībniekiem būs iespēja noklausīties Latvijas vadošo pētnieku lekcijas, iepazīties ar ebreju tradīcijām un piedalīties diskusijās.

Aicinām pieteikties dalībai semināra Kurzemes pilsētu un novadu pašvaldības pārstāvjus, kultūras nodaļu un tūristu informācijas centru darbiniekus, muzeju un kultūras namu pārstāvjus, žurnālistus, pasniedzējus un citus interesentus, kuru dalība šajā seminārā būtu lietderīga.

Semināra dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana, kā arī nakšņošana viesnīcā tiem, kas dzīvo ārpus Kuldīgas. Vajadzības gadījumā tiks segti ceļa izdevumi sabiedriskajam transportam līdz Kuldīgai un atpakaļ.

Papildus informācija un pieteikšanās konferencei:

Jolanta Mediņa, „Kuldīgas novada muzeja”  galvenā pētnieciskā darba speciāliste t: 63324618, 26243212

e-pasts: muzejs.jolanta@inbox.lv

Dalībai seminārā lūdzam pieteikties līdz 2012. gada 9. novembrim, rakstot uz info@ebrejumuzejs.lv, norādot vārdu, uzvārdu, novadu, darba vietu un amatu vai profesiju, kā arī citu informāciju, ko uzskatāt par nepieciešamu.