Kuldīgas novada muzejs

Pils iela 5, Kuldīga, LV-3301

• phone:  +371 633 50179

Kuldīgas muzeja rokdarbnieču dāvana pašiem mazākajiem

11. jūlijs. 2012

11. jūlijā  Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļai tika nodots Kuldīgas novada muzeja rokdarbnieču kopas "Čaupe" sarūpēts dāvinājums- adītas zeķītes, cepurītes un zābaciņi jaundzimušajiem, kas nu sildīs Kuldīgā dzimušos mazuļus. Daļa adījumu tapuši Starptautiskās publiskās adīšanas dienas laikā, kas Kuldīgā  tika rīkota 16. jūnijā.

Rokdarbnieču kopas “Čaupe” aizsākums meklējams 2011. gada janvārī, kad Kuldīgas novada muzejā norisinājās ar izstādi “Silda mani cimdi, zeķes, silda siltas seģenītes” saistīts pasākums rokdarbniecēm, no tā izveidojās cikls “Pēcpusdienas sarunas par rokdarbiem”, regulāri tiekoties, dāmas ne vien savā starpā apmainījās ar vērtīgām idejām uz radošām ierosmēm, bet arī aicināja vieslektorus un apguva jaunas prasmes. Šogad  kopa tika arī pie sava nosaukuma, ideja nosaukumam aizgūta no Janīnas Kursītes “Vārdenes” (čaupe- izrotājums greznojums).

Tagad kopai ir izveidots arī savs karogs. Nākamajā nedēļā, kad norisināsies festivāls "Dzīres Kuldīgā 2012"  dāmas plāno ne vien doties svētku gājienā, bet arī aktīvi darboties viduslaiku tirgū "Goldingenas zelta laiki", kas sestdien (21.07.) norisināsies  Pilsētas dārzā.

Pilna festivāla „Dzīres Kuldīgā 2012” programma skatāma:

Krista Jansone

„Kuldīgas novada muzeja”