Latvijas muzeju katalogs

Kuldīgas novada muzejs

Pils iela 5, Kuldīga, LV-3301

  • phone:  +371 633 50179
GADA BALVU ATBALSTA:
Muzeja dāvana sievietēm

 

8. marts. 2012

8.martā, atzīmējot Starptautisko sieviešu dienu, Kuldīgas novada muzejs visām mazām un lielām dāmām dāvina iespēju bez maksas apskatīt antīko spogulīšu kolekcijas izstādi. Kā izstādes atklāšanā teica kolekcionāre un radio žurnāliste Ilona Jahimoviča „Spogulītim jābūt atrodamam katras dāmas rokassomiņā”. Šobrīd Kuldīgas novada muzejā skatāma viņas veidotās antīko spogulīšu kolekcijas izstāde.

Muzeja galerijā uzburta dāmas buduāra atmosfēra- visa centrā, protams, spogulītis- šķietami vienkārša lietiņa, kas senatnē bija neatņemama dāmas buduāra sastāvdaļa- neapšaubāmi sevī glabā daudzu priecīgu un skumju acu atspulgus. Šie spogulīši ir piedzīvojuši gan romantiskus mirkļus, pucējoties pirms tikšanās ar mīļoto, gan vērojuši daudzu skaistuļu likteņus. Spogulis vienmēr bija un paliek dāmu labākais draugs! Senatnē smalko dāmu rociņās greznojās patiesi izcili mākslinieku radīti dizaina darbi, kuri iepriecinātu ne vienu vien mūsdienu sievieti. Izstādē apskatāmi vairāk nekā simts spogulīši- rotāti ar emalju, smalkiem zīmējumiem, herbārijiem un pat īstiem tauriņiem. Kolekciju papildina arī porcelāna figūriņas, senas atklātnītes un litogrāfijas.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Leļļu mākslas muzeju, kurā izstāde bija skatāma pagājušā gada janvārī, tā izraisīja lielu apmeklētāju interesi un tāpēc vēl jo vairāk priecājamies, ka mums ir izdevies šo izstādi atvest uz Kuldīgu, lai arī kuldīdznieces varētu apskatīt kolekciju un ļauties mazliet sievišķīgam sapņojumam.

 

Informāciju sagatavoja:

Krista Jansone

Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

T: 27020584

E: krista.jansone@kuldiga.lv

 

 
blog comments powered by Disqus