Latvijas muzeju katalogs

Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

  •  64622464
  • fax 64622778
GADA BALVU ATBALSTA:
Dejas ir emociju uguņošana!

 

1. augusts – 4. septembris. 2012

No 1.augusta līdz 4.septembrim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma Sporta deju kluba „Rēzekne” fotogrāfiju izstāde „Deja un emocijas”, kas nevilšus liek izsaukties: „Ak, mirkli, apstājies, tu esi skaits!”

 Fotogrāfiju autors Anatolijs Šalajevs ir Sporta deju kluba „Rēzekne” direktors un deju pedagogs, sertificēts Latvijas Sporta deju federācijas treneris, „B” klases tiesnesis un 20.gs. 90.gadu beigās Rēzeknē populārā starptautiskā sporta deju festivāla „Pavasara balva” organizators.

Sporta dejas ir Anatolija Šalajeva profesionālā nodarbošanās, bet fotografēšana ir viņa vaļasprieks un vēl viens veids, kā atklāt savas emocijas: „Dejas ir emociju uguņošana. Dejas padara jūsu kustības skaistas, drošas un ātras, uzlabo koordināciju, ritma izjūtu un lokanību. Tas iedvesmo, uzmodina un dod pozitīvas emocijas, kā arī iespējas izteikt savu individualitāti un parādīt temperamentu. Deja ir kā avots, no kura katru reizi var smelties enerģiju, emocijas un prieku. Deja dod enerģiju ikdienā uztvert apkārtējo pasauli daudz pozitīvāk. Tā ir neaprakstāma sajūta jau pašos mēģinājumos sajust to pacilātības, prieka un pozitīvisma sajūtu, nemaz nerunājot par emociju pārplūdumu, kad dejo kopā ar tādiem pašiem deju entuziastiem!”

Izstādē 102 fotogrāfijās skatāmi mirkļi, kuros prieka un gandarījuma emocijas dzirksteļo kā saules zaķīši ūdeņu viļņos, bet sporta dejās ieguldītais ikdienas darbs vien nojaušams attālināti – kādā satrauktā skatienā vai nenovaldītā žestā. Skaisti un lidojoši viegli – tā sporta dejas izskatās no malas, lai gan A.Šalajevs piebilst: „ja šķiet, ka dejot ir vienkārši, tad pamēģiniet paši – paceliet rokas sānis, ielieciet elkoņos un paturiet 10 minūtes...”

Par ieguldīto darbu un sasniegtajiem rezultātiem liecina ne vien pozitīvās emocijas, kas redzamas fotogrāfijās, bet arī praktiski saņemtie kausi, kas papildina izstādi un atspoguļo daļu no apmeklētajiem konkursiem.

Sporta deju klubs „Rēzekne” dibināts 1990.gadā, šobrīd tajā dejo ap 150 bērni un jaunieši no 4 līdz 15 gadiem, kuri, apgūstot deju soļus, no iesācējiem izaug līdz „A” klases dejotājiem.  

Audzēkņiem dejas māca arī kluba direktora meita Oksana Šalajeva-Kraine, sertificēta Latvijas Sporta deju federācijas(LSDF), Latvijas Sporta deju profesionāļu federācijas(LSDPF) trenere, Pasaules Deju padomes(WDC) starptautiskā „S” klases tiesnese, virzot dejotājus uz augstas klases konkursiem.

Sporta deju kluba „Rēzekne” dejotāju pāri regulāri piedalās un ir ieguvuši daudzas godalgotas vietas gan vietējā mēroga Latvijas Republikas čempionātos, Latvijas reitinga sacensībās, Latvijas meistarsacīkstēs sporta dejās, sacensībās „Latvijas kauss”, Latvijas novadu čempionātos, Latvijas un Latgales draudzības sacensībās, gan starptautiskos sporta deju konkursos – starptautiskajā čempionātā „Pavasara balva” Rēzeknē, „Latvija Open” un „Gadu Mija” Rīgā, „Copenhagen Open” Dānijā, „Eiropas kausā” Vācijā, starptautiskajā čempionātā Minskā (Baltkrievija), Kaļiņingradā (Krievija), „Amber Couple” Kauņā (Lietuva), atklātajā pasaules čempionātā „Tropicana Cup” Polijā u.c.

 Tāpat kluba dejotāji regulāri piedalās komandu sacensībās, vairākkārt Latvijas un Latgales komandu čempionātos saņemot uzvarētāju kausu, bet Latgales komandas sastāvā uzvara iegūta vismaz septiņas reizes pēc kārtas.

Izstāde ir ieskats emociju gammā, kas virmo gaisā, kad norit spraigas sacensības un kad skaistums tiek nevis izrunāts, bet izdejots ik solī, rokas pacēlienā un skatienā.

 

 

FOTO: Sporta deju kluba „Rēzekne” dejotāji. Anatolija Šalajeva foto

 

Informāciju sagatavoja

Maija Upeniece,

Latgales Kultūrvēstures muzeja

sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste

 

Adrese: Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē, LV-4601

Tālrunis 64622464, e-pasts: muzejs@rezekne.lv

Seko jaunumiem: www.draugiem.lv/lkm, www.facebook.com/Rezekne.Muzejs

 
blog comments powered by Disqus