Latvijas muzeju katalogs

Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

  •  64622464
  • fax 64622778
GADA BALVU ATBALSTA:
Krāsainā Eiropa fotomirkļu tvērumā

 

18. maijs – 17. jūnijs. 2012

No 18.maija līdz 17.jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma Vladimira Nikonova fotogrāfiju izstāde „Krāsainā Eiropa”, kas lieliski ļauj sajust krāsu bagātību un košumu gan dabā, gan cilvēkos. Izstādes atklāšana 18.maijā plkst. 15!

Fotoizstādes ar daudznozīmīgu nosaukumu „Krāsainā Eiropa” pamatā ir drosmīgi portreti un žanra fotogrāfijas. Krāsainā Eiropa tā ir Eiropa, kur ir krāsainie cilvēki un krāsainie ziedi. Autors piedāvā iepazīties ar fotogrāfijās iemūžinātajiem mirkļiem 2011.gada ceļojuma laikā Francijā, Vācijā, Nīderlandē; Eiropas ikdienas skaistumu un skaudrumu. Skatienu piesaistošos krāsainās Eiropas skicējumus Vl.Nikonovs pastiprina ar oriģināliem darbu nosaukumiem.

Atliek tikai ieskatīties un aizdomāties, ieklausīties un izdzirdēt stāstu, kas būs savs katrai fotogrāfijai, sajust emociju, saprast autora domu...

 Vladimirs Nikonovs (1955) - Rēzeknes Goda pilsonis, Rēzeknes vecticībnieku kapu draudzes padomes priekšsēdētājs, pētnieks, vairāku grāmatu, albūmu un atklātņu komplektu par Rēzeknes un Latgales vecticības vēsturi autors, Saeimas deputāts.

Ar fotografēšanu Vladimirs Nikonovs sācis nodarboties jau agrā bērnībā, beidzis Rīgas Politehnisko institūtu kā inženieris-mehāniķis, bet mākslas fotogrāfijai nopietni pievērsies kopš 1980.gada. Būdams fotokluba „Rēzekne” biedrs, piedalījies daudzās izstādēs un līdz šim brīdim sarīkojis arī 10 personālizstādes. Vladimirs Nikonovs ir klasiskās fotogrāfijas piekritējs, tāpēc, lai gan pielieto digitālo fotokameru, cenšas tikai pavisam nedaudz izmantot datorapstrādes iespējas.

Lielajā fotogrāfiju kolekcijā ir lauku un pilsētas ainavas, klusās dabas, tomēr par īpašu objektu fotogrāfa skatienam Vladimirs Nikonovs atzīst cilvēku.

FOTO:

Vladimirs Nikonovs. Ziedu jūrā, 2011.

 

Informācija muzejā:

T. 64622464, e-pasts: muzejs@rezekne.lv

Maija Upeniece,

Latgales Kultūrvēstures muzeja

sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste

Seko jaunumiem: www.draugiem.lv/lkm

 
blog comments powered by Disqus