Latvijas muzeju katalogs

Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

  •  64622464
  • fax 64622778
GADA BALVU ATBALSTA:
„Laika zīmes” medaļās

 

2. maijs – 12. maijs. 2012

 

 No 2. līdz 12.maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu medaļu mākslas un tēlniecības mazo formu izstāde „Laika zīmes” (Signs of the time). Nu jau tā ir tradīcija – pirms piedalīšanās Starptautiskajā medaļu un tēlniecības mazo formu digitālajā konkursā, LMA LF studenti prezentē savus darbus tepat Rēzeknē.

 Lai gan medaļu un tēlniecības mazo formu māksla ir aktuāla un profesionāļi zina, ko no šādas izstādes var sagaidīt, tomēr ikdienas skatītājam droši vien vispirms prātā nāk konservatīvā medaļu izpratne – precīzi apaļas, ar nelielu cilni veidotas. Uzreiz gribas aicināt – nāciet un atrodiet pavisam citādas medaļas!

Te nav ne vēsts no vienveidības, bet ir neierasti formu un materiālu risinājumi - metāls, dzelzs, misiņš, akrils, stikls u.c. materiāli saplūst vienotā kompozīcijā, atspoguļojot laika plūdumu, laika nospiedumus, laika nepārtrauktību utt.

Izstādē tēlniecības mazo formu mākslas darbus prezentē LMA LF studenti Zane Elerte, Marta Purviņa, Krista Kuzņecova, Māra Aleksandroviča, Eva Ziediņa, Milana Semeņuka, Kristīne Igovena, Līga Uzulnīce, Artis Adijāns, Valdis Linužs, Igors Krilovs studentu pulkam pievienojas arī viņu pedagoģe - tēlniece Māra Kalniņa.

Jau 15.maijā sāksies mākslas darbu digitālais konkurss, kurā piedalās jaunie mākslinieki no visas pasaules, tāpēc izmantojiet iespēju – iepazīstiet vietējo mākslinieku veikumu, kuri šobrīd pasaulē iedrošinās atstāt paši sava Laika zīmes.

Informācija par konkursu http://www.fidem-medals.org/student%20projects.html

Attēlā: Zane Elerte „Laika zīmes” 2012, 95x98x85 mm, metāls. A.Bondarenko foto

 

Maija Upeniece,

Latgales Kultūrvēstures muzeja

sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste

Tālrunis 64622464, e-pasts: muzejs@rezekne.lv

Seko jaunumiem: www.draugiem.lv/lkm  

 
blog comments powered by Disqus