Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

• fax 64622778

Latvijas valsts svētku ieskaņas pasākumi muzejā

7. novembris – 30. novembris. 2012

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, 7.novembrī Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) ikviens rēzeknietis ir aicināts piedalīties kopīgā sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā, lai svētku nedēļā simboliski apvienotos kopīgā piederībā Latvijai.

• 7.novembrī no plkst. 10:00 līdz 14:00

SVĒTKU SARKANBALTSARKANO LENTĪŠU LOCĪŠANA

Ieeja brīva

Sadarbībā ar LR Aizsardzības ministriju, ikkatrs apmeklētājs kopā ar Zemessardzes pārstāvjiem no Rēzeknes varēs salocīt lentīti sev un citiem pilsētas iedzīvotājiem stilizēta simbola formā, kas liecina par 11.novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu.Salocītās lentītes jaunsargi un zemessargi bez maksas dalīs pilsētas iedzīvotājiem Latvijas valsts svētku pasākumos, tās varēs saņemt arī muzeja apmeklētāji.Pagājušajā gadā lentīšu locīšanas pasākums lielu atsaucību guva Rīgā, šogad tajā piedalīsies vairākas Latvijas pilsētas, to vidū pirmo reizi arī Rēzekne.

• 7.novembrī plkst. 14:00

TIKŠANĀS ar patruļkuģa „Rēzekne” krustmāti Inesi Pāvuli un Latvijas Jūras spēku Flotiles pārstāvjiem

Ieeja brīva

Inese Pāvule par patruļkuģa „Rēzekne” krustmāti aicināta kā sabiedriski aktīva rēzekniete -  Rēzeknes J.Ivanova mūzikas vidusskolas pedagoģe, Baroka mūzikas dienu organizatore, folkloras kolektīvu vadītāja u.t.t., turklāt viņas tēvs 20.gs. 30.gados bija radists uz  Latvijas kara kuģa „Virsaitis”.

Uz tikšanos ieradīsies topošā patruļkuģa „Rēzekne” komandieris Artūrs Gražulis, komandiera palīgs Jānis Dābols un mehāniķis Andrejs Sotņičenko. Flotiles pārstāvji prezentēs Latvijas Jūras spēku darbību videomateriālos, būs apskatāms arī patruļkuģa „Rēzekne” makets un Jūras spēku glābšanas ekipējums, ko varēs arī uzlaikot. Šī gada 30.augustā Rīgas Kuģu būvētavā tika ielikts ķīlis būvējamajam krasta apsardzes patruļkuģim „Rēzekne”, nosaukums „Rēzekne” patruļkuģim dots kā vienai no nozīmīgākajām brīvības cīņu norises vietām Latvijā.  Ja uz tikšanos plānojat doties organizēti, lūdzam par grupas dalībnieku skaitu informētpa tālr. 64622464 (muzejs) vai 26595434 (muzejpedagoģe Inese Ločmele).

• No 8.līdz 30.novembrim – Muzejpedagoģiskā programma „Latvijas brīvības cīņas”

Nodarbība 9.-12.klašu skolēniem.Muzeja stundā skolēni izzinās faktus par Latvijas Republikas dibināšanu 1918.g., par notikumiem, kas risinājās 1919.-1920.g., un varēs piedalīties prāta spēlē par brīvības cīņu notikumiem, īpašu uzmanību veltot Rēzeknei kā vienai no nozīmīgākajām kaujas norises vietām, un kāpēc vienam no Latvijas Jūras spēku Flotiles patruļkuģiem dots nosaukums „Rēzekne”. Maksa par nodarbību Ls 0,50. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464 (muzejs) vai 26595434 (muzejpedagoģe Inese Ločmele).

• 16.novembrī plkst. 15:00 – Latgales mākslinieku darbu izstādes „RUDENS 2012” atklāšana

17.gadu pēc kārtas, sagaidot  Latvijas dzimšanas dienu, Latgales profesionālie, aktīvi strādājošie un Latvijas Mākslas akadēmijā studējošie jaunie mākslinieki satiekas kopīgā izstādē un aicina skatītājus iepazīt pēdējā gadā tapušos glezniecības, grafikas, tēlniecības un tekstila darbus.

FOTO: I.Pāvule un A.Bartaševičs, tiekoties ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, 2012.g.augustā. Foto no Rēzeknes pilsētas domes arhīva.

Informāciju sagatavoja

Maija Upeniece,

Latgales Kultūrvēstures muzeja

sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste