Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

• fax 64622778

Miervaldis Zibens „No gaismas uz gaismu”

21. decembris. 2012 – 19. janvāris. 2013

No 2012.g. 21.decembra līdz 2013.g. 19.janvārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (3.stāva zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma Miervalža Zibens metālkalumu izstāde „No gaismas uz gaismu”.

Sagaidot Ziemassvētkus, atbilstoši ziemas noskaņai, izstādē skatāmi majestātiski svečturi un neparasti dizaina priekšmeti, kuros autors atklāj, cik perfekti pārvalda dzelzs plastiku. Katru svečturi rotā grezni vijumi, kas gaismēnas spēlēs veido sniegpārslām līdzīgus rakstus.

Brīžiem iztēlē uzplaiksna ziemas salā sastingušie ledus vižņi, brīžiem var sajust kamīna uguns siltumu un svētku ballei raksturīgo smalkumu. „Metālkalumam jābūt tik vieglam, ka neredz darba smaguma”, tā saka pats autors, un tieši tādas sajūtas dominē – vieglums, vienkāršība un greznums vienlaicīgi.

Miervaldis Zibens (1944) dzimis Rīgā, nāk no metālkalēju dzimtas (tēvs Jānis Alfrēds Zibens un brālis Vilnis Zibens arī ir metālmākslinieki), nu jau vairāk kā 10 gadus dzīvo un strādā Talsu novada Laucienē.

Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas nodaļu (1977), piedalījies Baltijas valstu kalēju seminārā Somijā (1998). Strādājis kombinātā „Māksla”, Kultūras ministrijas Zinātniskās restaurācijas remonta kantorī, ražošanas apvienībā „Daiļrade” kā metālkalējs, no 1994.g. izpilda privātos pasūtījumus. Izstādēs regulāri piedalās kopš 1968.g., sarīkojis vairākas  personālizstādes Rīgā, Liepājā, Kandavā, Jaunpilī, Talsos, Laucienē u.c.

Veidojis altāra tabernākulu Romas katoļu baznīcai Talsos, svečturus Sv.Trīsvienības baznīcai Kuldīgā un Sv.Pētera baznīcā Rīgā, kroņlukturus un metāla režģus viesnīcai „Radi un Draugi”, metāla vārtus, interjera un eksterjera priekšmetus vairākiem Rīgas namiem, strādājis pie Sv.Pētera baznīcas torņa gaiļa figūras restaurācijas (1971) u.c.

FOTO: Miervaldis Zibens „Zirgs”. A.Bondarenko foto.

Informāciju sagatavoja

Maija Upeniece,

Latgales Kultūrvēstures muzeja

sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste