Latvijas muzeju katalogs

Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

  •  64622464
  • fax 64622778
GADA BALVU ATBALSTA:
Rudens gūstā...

 

16. novembris – 15. decembris. 2012

16.novembrī plkst. 15:00 Latgales kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) 17.reizi pēc kārtas iesākas Latvijas dzimšanas dienas svinēšana, atklājot Latgales mākslinieku darbu izstādi „RUDENS 2012”.

Latgale ir bagāta ar krāsainām un enerģētiskām personībām, lai par to pārliecinātos, jāiepazīst paši mākslinieki, izstādes atklāšanā būs iespēja satikt arī kolorīto mūziķi Sovvaļnīku.

 

Izstādē „Rudens 2012” piedalās 65 Latgales profesionālie, aktīvi strādājošie un Latvijas Mākslas akadēmijā studējošie jaunie mākslinieki – dažādas paaudzes, dažādas dzīves pieredzes un dažādi izpausmes veidi, bet vienojošais ir katrā mākslas darbā „iekodētā” enerģija, kas strāvo un nevilšus ievelk mūs mākslas informācijas laukā. Ir skaidrs, ka šoruden krāsu, emociju un enerģiju uzplaiksnījumi grib sagūstīt. Ļauties?

Saprast, „atkodēt”, pieņemt vai nē – jautājumi, kas izstādē rodas nevilšus, jo brīžiem cēlais, maigais un skaistais dabā un cilvēkos negaidīti pārtop asās un kontrastējošās, mūsdienu laikmetam raksturīgās, līnijās.

Mākslinieki nāk no Rēzeknes, Daugavpils, Preiļu, Viļānu, Līvānu, Kārsavas, Rugāju, Viesītes, Rīgas pilsētām un novadiem, piedāvājot pēdējā gada laikā tapušos 98 mākslas darbus – gleznas, akvareļi un grafikas, tekstilmākslas, tēlniecības un keramikas darbi.

Tradicionāli pēc izstādes, pateicoties Rēzeknes pilsētas domes atbalstam, žūrijas ieteiktie darbi tiks iepirkti muzeja krājumā un papildinās mūsdienu Latgales mākslas kolekciju.

Izstādē „Rudens 2011” piedalījās 56 autori ar 80 mākslas darbiem, „Rudens 2010” - 51 autors ar 77 darbiem, apliecinot gan Latgales mākslas stabilitāti, gan arvien novatīvu ideju realizēšanu.

 

Attēlā: Jurika Bakāne „Mazliet līst”, 2012, audekls, eļļa, 70x50 cm

 

 

Informāciju sagatavoja

Maija Upeniece,

Latgales Kultūrvēstures muzeja

sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste

 

 
blog comments powered by Disqus