Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Hanzas iela 5, Rīga, LV1045

  •  67331334
  • fax 67075949
GADA BALVU ATBALSTA:
Dubultā realitāte

 

2. novembris – 28. novembris. 2015

No  2. līdz 28.novembrim Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Hanzas ielā 5, Rīgā skatāma Rīgas fotogrāfes Jeļenas Aļoškinas personālā izstāde “Dubultā realitāte”.

 Rīdziniece Jeļena Aļoškina beigusi Nikolaja Bogdanova- Trifanova foto kursus, 20. gs. 90. tajos gados strādājusi VEF profesionālajā ugunsdzēsības daļā par ugunsdrošības instruktoru. Prakse apliecina, ka nav bijušo ugunsdzēsēju, jo šī nodarbe vairāk ir dzīves stils, nekā profesija,- arī Jeļena pastāvīgi uztur lietišķas radošas saites ar muzeju.

 Izstādē eksponēti portreti un žanra fotogrāfijas, kas skatītāju vedina uz pārdomām par mūsu realitātes attīstības iespējamiem variantiem, divas galvenās vadlīnijas filozofiski parāda apkārtējās pasaules pastāvīgu transformāciju, ievainojamību un skaistumu.

 Gandrīz visi portretu personāži nav profesionāli modeļi, ir interesanti vērot cilvēka pārtapšanu citā tēlā un autores mērķis ir apliecināt, ka katrs var kļūt par radošu personību. Darbos mākslinieciski akcentēts jūtu, iespaidu, emociju un priekšstatu iemiesojums.

Māksliniece personālizstādi velta Latvijas ugunsdzēsības 150. gadskārtai.Aivars Mednis,

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja direktors

t. 26199811

aivars.mednis@vugd.gov.lv

www.muzejs.vugd.gov.lv


 
blog comments powered by Disqus