Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Hanzas iela 5, Rīga, LV1045

  •  67331334
  • fax 67075949
GADA BALVU ATBALSTA:
Dzidras Baumas gleznu izstāde

 

13. jūlijs – 1. septembris. 2015

No 13.jūlija līdz 1.septembrim Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Hanzas ielā 5, Rīgā skatāma Dzidras Baumas gleznu izstāde.

 Dzidra Bauma nākusi no skolotāju ģimenes Jelgavā un ar zīmēšanu aizrāvusies jau no agras bērnības. Māksliniece īpaši pateicīga pirmajam skolotājam – māksliniekam A. Mihailovskim.

 Vidusskolas gados Jāņa Skuča vadībā darbojusies Rīgas Pionieru pils studijā. Mācījusies J.Rozentāla mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. 1966. gadā beigusi Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti. Strādājusi Tukuma mākslas muzejā, Rīgas 28. un 32. vidusskolās. Kopš 1958.g. Rīkojusi kopumā ap 500 personīgo izstāžu Latvijā un ārzemēs t. sk. 1981. gadā arī nesen dibinātajā Latvijas Ugunsdzēsības muzejā. No 1970.gada ir Latvijas Mākslinieku Savienības biedre.

Dzidras Baumas darbos staro mākslinieces patiesā un sirsnīgā dzīves izjūta. Kompozīcijās mīts saplūst ar šodienu, kur viegli sadzīvo dažādi atstarpināti vēsturiskie posmi. Vairums gleznas pārpilnas ar tikai autorei piemītošu savdabīgu gaisotni un pieņemtu lokalizējumu, kurā atvēlēta vieta arī skatītāja iztēlei...

Mākslinieces personālizstāde notiek zem Latvijas ugunsdzēsības 150. gadskārtas zīmes un ir veltījums dažādu profesiju pārstāvju nesavtīgam ieguldījumam sabiedrības labā.

 

 

Aivars Mednis,

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja direktors

t. 26199811

aivars.mednis@vugd.gov.lv

www.muzejs.vugd.gov.lv

 

 
blog comments powered by Disqus