Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Hanzas iela 5, Rīga, LV1045

  •  67331334
  • fax 67075949
GADA BALVU ATBALSTA:
Gaisma un ēnas

 

27. janvāris – 21. marts. 2015

No 27. janvāra Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Hanzas ielā 5, Rīgā skatāma kopīgi ar Tautas mākslas fotostudiju RVR sagatavotātematiskā izstāde „Gaisma un ēnas”.

Izstādē pārstāvēti astoņpadsmit dažādu profesiju, arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienībās nodarbināto autoru- Iraklija Alesadzes, Unas Andersones, Andreja Aniskeviča, Sergeja Budornova, Artura Dubrovska, Irēnas Golubas, Ramonas Gringofas, Jevģēnija Heifeca, Viktora Juhina, Ivo Kaimeca, Zojas Ļebedevas, Leo Līņa, Jevģēnijas Martinsones, Marģera Martinsona, Valērija Sluščenkova, Anatolija Sadovņikova, Aleksandra Vinka un Georgija Jemeļjānova darbi.

Ar RVR Tautas mākslas fotostudiju muzejam izveidojusies cieša radoša sadarbība vairāku gadu garumā. Izstāde ir atskaites punkts Latvijas ugunsdzēsības 150. gadskārtai veltīto plānoto muzeja ekspozīciju ievadā.

Foto darbu autorus apvieno kvēla aizraušanās ar fotogrāfiju, vēlme apturēt, iemūžināt, emocionāli interpretēt un piedāvāt skatītājam skaistos, unikālos un neatkārtojamos mirkļus. Darbi visnotaļ veicina personības harmonisku attīstību, psiholoģisko relaksāciju pēc dažkārt nogurdinoša maizes darba un sabiedrības labestības indeksa kāpumu šai sarežģītajā straujo pārmaiņu laikā.

Fotogrāfijās gan caur optiku uztverta, gan ar grafiskām metodēm vairāk vai mazāk akcentēta gaismas un ēnu spēle dažādos rakursos krāsainos un melnbaltos attēlos ar dažādu faktūru. Kopīga iezīme- kaut ko līdzīgu ikdienā sastapt nemaz nav iespējams- darbi īpaši uzrunā katru no mums un rada dzīves pieredzei atbilstošas asociācijas un pozitīvu attieksmi.

Ugunsdzēsēji un glābēji ir sabiedrības daļa ar īpašu misiju- veicināt sabiedrības drošības sajūtu, aizsargājot nelaimēs pamatvērtības- dzīvību, materiālo labklājību un vidi- tas viss arī ir šīs izstādes objekts.

Izstāde organiski bagātina muzeja pamatekspozīciju- laipni lūgti par to pārliecināties klātienē, iegūstot pozitīvu noskaņojumu un enerģijas lādiņu ikdienai!Aivars Mednis,

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja direktors

t. 26199811

aivars.mednis@vugd.gov.lv

www.muzejs.vugd.gov.lv


 
blog comments powered by Disqus