Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Hanzas iela 5, Rīga, LV1045

  •  67331334
  • fax 67075949
GADA BALVU ATBALSTA:
Magones sarkanās

 

17. maijs – 1. augusts. 2015

No 17. maija Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Hanzas ielā 5, Rīgā skatāma Latvijas ugunsdzēsības 150. gadskārtai veltīta Māra Dzelzskalna gleznu izstāde „MAGONES SARKANĀS”

Māris Dzelzskalns 1994. gadā beidza pirmo jauno leitnantu Ugunsdrošības tehniskās skolas izlaiduma kursu pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas, 1999. gadā absolvēja Maskavas Augstāko ugunsdzēsības inženieru skolu.

Vairākus gadus M. Dzelzskalna dienests bija saistīts ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas funkciju attīstību, normatīvā regulējuma izstrādi, vēlāk- ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu vadību notikuma vietā.

Muguras traumas rezultātā bija spiests pārvietoties ratiņkrēslā. Vēlāk strādāja Labklājības ministrijā, vadīja TV raidījumu „Kopā”, bija 10. Saeimas deputāts, Sociālo un darba lietu komisijas, Pilsonības likuma izpildes komisijas biedrs.

Latvijas ugunsdzēsības vēsturē ienācis kā 10. Saeimas ZZS frakcijas deputāts, kurš no tribīnes aktīvi un argumentēti atbalstīja ideju noteikt 17. maiju kā Ugunsdzēsēju un glābēju profesionālos svētkus.

Izstādes autoru jau no bērnības ir saistījusi zīmēšana. Zīmēt mācījies no tēva, bieži to darījuši kopā. Māris nav profesionāls mākslinieks, bet savos darbos ieliek sirdi un spilgtas emocijas, attīsta Dieva doto talantu. Glezno tikai ar eļļas krāsām, īpaši patīk gleznot ziedus. Pašam tīk radošais process un lielākais gandarījums ir radīt svētku sajūtu arī citiem, bijušas jau vairākas personālizstādes Latvijā un ārzemēs.

Tāpat , kā no gleznu autora, no darbiem staro gaiša enerģija un plašums, esam gandarīti par mūsu kolēģa izstādi, vēlam Mārim veselību, neizsīkstošu enerģiju un radīt daudz jaunu, paliekošu darbu mums par prieku.

 

 

 

Aivars Mednis,

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja direktors

t. 26199811

aivars.mednis@vugd.gov.lv

www.muzejs.vugd.gov.lv

 
blog comments powered by Disqus