Latvijas muzeju katalogs

Arsenāls, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle

Torņa 1, Rīga, LV-1050

  •  67357527
  • fax 67357520
GADA BALVU ATBALSTA:
Sarunas muzejā: Blīvā telpa Tikšanās ar mākslas kolekcionāru Dr. Gunti Belēviču un izstādes kuratori Anitu Vanagu

 

11. decembris. 2011

Svētdien, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1) aicina skatītājus uz tikšanos ar mākslas kolekcionāru Dr. biol. Gunti Belēviču un izstādes „Blīvā telpa” kuratori Anitu Vanagu.

„Blīvā telpa” ir turpinājums izstādei „Latvijas mākslas klasika. Dr. Gunta Belēviča kolekcija”, kas 2008. gadā notika Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē. Ekspozīcija LNMM izstāžu zālē Arsenāls aptver 76 Latvijas un ar Latviju saistīto autoru vairāk nekā 120 darbus, kas tapuši laikā no 1960. gadu sākuma līdz 2011. gadam. Atšķirībā no klasiķu darbiem, kas bija redzami iepriekšējā izstādē, izkārtoti pēc hronoloģiskā principa, mūsu laikabiedru darbi atrodas dinamiskās attiecībās. Izstāde analizē percepcijas īpatnības informatīvi pārsātinātā telpā. Glezniecība, grafika, scenogrāfija, plakāts, tēlniecība, fotogrāfija, instalācija eksistē vienlaicīgi, ietekmējot cilvēka uztveri.

Laikmetīgās mākslas darbu formālā un saturiskā daudzveidība rosina domāt par politisko kontekstu, privātām brīvības ilgām un komerciālajām iespējām, iezīmējot Latvijai vēsturiski būtisko 1980.–1990. gadu pārmaiņu laiku. Līdzās pastāv māksla kā spēle, kas attīstās pēc saviem noteikumiem, māksla kā pasaules un sevis izzināšanas process un meditācija, kurā skatītājs tiek aicināts atgriezties ideālajā pasaulē vai paraudzīties nākotnes prognozēs.

Uz „Sarunu muzejā” un tikšanos ar skatītājiem izstādē ir uzaicināts mākslas kolekcionārs Dr. biol. Guntis Belēvičs, kurš pastāstīs par savas kolekcijas veidošanas principiem un darbu atlases kriterijiem, kuru vidū ir arī tāds būtisks faktors kā mākslas darba leģenda – autora iecere, izstāžu prakse, kritikas, atzinības par izcilību un, protams, skatītāju reakcija publiskajā vidē. Kopā ar mākslas zinātnieci Anitu Vanagu apmeklētāji iepazīsies ar ekspozīciju, aplūkos pazīstamo autoru darbus, meklējot kopsakarības starp personīgo laikmeta izjūtu un mākslinieku piedāvātajām radošajām interpretācijām.

Izstāde skatāma līdz 29. janvārim.

 

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājaslapā:

http://www.lnmm.lv/lv/arsenals/info/visit/exhibition/2011/dense-space/.

 

Programmas kuratore:

Laura Dravniece,

LNMM Izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 357527,

E: Laura.Dravniece@lnmm.lv

 

 
blog comments powered by Disqus