Latvijas muzeju katalogs

Arsenāls, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle

Torņa 1, Rīga, LV-1050

  •  67357527
  • fax 67357520
GADA BALVU ATBALSTA:
Ziemassvētku ieskaņas koncerts „Lai sasildās sirds tai baltajā dziesmā, ko šovakar zeme debesīm dzied”

 

15. decembris. 2011

Ceturtdien, plkst. 19.00, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) programmas „Mūzika Arsenālā” ietvaros tiek rīkots Ziemassvētku ieskaņas koncerts, kurā uzstāsies Rīgas Doma kora skolas vokālās un diriģēšanas nodaļas audzēkņi.

Muzikālā vakara dalībnieki ir Rīgas Doma kora skolas vokālās un diriģēšanas nodaļas audzēkņi, kuri šajā mācību gadā guvuši panākumus Teodora Reitera fonda rīkotajā jauno talantu konkursā, un ir 12. Bērnu un jauniešu vokālistu konkursa „Putnu bērni” laureāti. Koncertā skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi solo balsij un klavierēm, kurus papildinās saksofona, flautas un vijoles skanējums.

Solo dziedāšana ir viena no skolas darbības pamatjomām, taču līdztekus dziedāšanai audzēkņi apgūst arī klavieru un instrumenta spēli. Vokālo nodaļu priekšnesumā pārstāvēs šobrīd visatzītākie Rīgas Doma zēnu kora solisti, kuri tiek aicināti piedalīties Latvijas Nacionālas operas izrādēs (Ž. Masnē „Verters”, J. Lūsēna „Putnu opera”, Ž. Bizē „Karmena”, B. Skultes „Vilkaču mantiniece”) un kuri Rīgas Doma zēnu kora sastāvā uzstājušies Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rezidencē Baltajā namā Vašingtonā, Japānā, Zviedrijā un Vācijā. Jauno mākslinieku solo dziedājumi dzirdami nesen izdotajā Rīgas Doma zēnu kora mūzikas albumā „Ave Maria”.

Vakara īpašo gaisotni papildinās jaunā komponista un diriģenta, skolas 4. kursa audzēkņa Jēkaba Jančevska klavierspēle. Šī autora skaņdarba „Adveniat Regnum” pirmatskaņojums bija dzirdams šī gada 2. decembrī Rīgas Domā skolas jubilejas koncertā „Rīgas Domskolai – 800”.

Rīgas Doma kora skolas mākslinieki LNMM izstāžu zālē Arsenāls viesojušies vairākkārt, iedibinot skaistu muzikālo tradīciju, ko Ziemassvētku priekšvakarā – 22. decembrī – plkst. 18.00 turpinās Latvijā un visā pasaulē atzinību guvušais Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris, kopā ar viesmāksliniekiem aicinot uz krāšņu Ziemassvētku koncertu „Veni, Emmanuel!”.

Ieeja koncertā bez maksas.

 

PAR PROGRAMMU „MŪZIKA ARSENĀLĀ”

Pateicoties Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atsaucībai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls kopš 2010. gada rudens ir radusies iespēja klausīties klavieru mūzikas skaņas. Lai izmantotu Arsenāla vestibila skanējuma šarmu ar bagātīgo akustiku un šajā grūtajā laikā iepriecinātu sabiedrību ar mūzikas radīto spēku, tika aizsākta bezmaksas izklaides programma „Mūzika Arsenālā”. Programmas ietvaros galvenā uzmanība tiek koncentrēta uz mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu un skolotāju veikumu. „Mūzika Arsenālā” ir ne tikai iespēja jaunajiem censoņiem izrādīt savas prasmes plašākas publikas priekšā, bet arī sniegt baudījumu un prieku mūzikas cienītājiem.

 

NORISES VIETA

LNMM izstāžu zāle Arsenāls

Torņa iela 1, Vecrīga

 

BIĻEŠU CENAS

Ieeja pasākumā bez maksas. Ieeja izstādē par maksu saskaņā ar cenrādi.

 

PASĀKUMA KURATORE

Laura Dravniece

LNMM izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 357527

E: Laura.Dravniece@lnmm.lv

 

Preses materiālu sagatavoja:

Nataļja Sujunšalijeva

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja

Reklāmas un informācijas darba kuratore

T: (+371) 67 357527

F: (+371) 67 357520

E: pr.service@lnmm.lv

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus