Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

• phone:  +371 67223004

Lācplēša dienas pasākumi Rīgas pilī

11. novembris. 2011

Tikai šajā dienā no plkst. 9.00 līdz 20.00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgas pils 3. stāvā apskatāma izstāde Lāčplēša Kara ordenis, kuras galvenais eksponāts kopš 1988. gada ir mūsdienās Latvijā vienīgais zināmais pilnais Lāčplēša Kara ordeņa komplekts - ģenerāļa Jāņa Baloža (1881-1965) apbalvojumi, kas glabājas muzeja krājumā. Izstādē atspoguļota Lāčplēša Kara ordeņa un ordeņa kavalieru biedrības vēsture. Ieeja - bez maksas.

Savukārt Rīgas pils pagalmā (ieeja no Daugavas gātes) ceturto gadu pēc kārtas 11. novembra vakarā norisināsies svētku pasākums, ko kopīgi organizē Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Valsts prezidenta kanceleja un Nacionālie bruņotie spēki.

Pils pagalma vārtus apmeklētājiem plkst. 20.00 vērs pasākuma namatēvs Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš. Pasākumā piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš. Vakara gaitā varēs klausīties Salaspils jauktā kora Lōja, jauktā kora Balsis, Salacgrīvas novada Liepupes pagasta kora Pernigele un Latvijas Universitātes absolventu kora Jubilate dziedājumu.

Uz pils sienas tiks demonstrētas vēsturiskas fotogrāfijas par Brīvības cīņām un Brāļu kapu kompleksa izveidošanu.

Ikvienam būs iespēja nofotografēties vēsturiska foto uzņēmuma kolāžā.

Savukārt no plkst. 20.30 pasākuma dalībniekus fotografēs Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra fotogrāfs, un jau nākamajā rītā šīs fotogrāfijas varēs lejupielādēt no Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnes Flickr: http://www.flickr.com/photos/latvijas_armija

Pasākumu laikā tiks vākti ziedojumi Brāļu kapu renovācijai.

Turpat pils pagalmā varēs nosūtīt tuviniekiem un draugiem 11. novembra notikumiem veltītas Latvijas suvenīru veidotāju apvienības NicePlace pastkartes. Tā izveidojusies par jauku tradīciju, jo Lāčplēša diena ir ne tikai Brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas diena, bet arī Uzvaras diena, kad ļaudis viens otru apsveic svētkos. Tāpat varēs iegādāties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja jauno kalendāru 2012. gadam Latvijas dārgumi.

Jaunsargi pasākuma apmeklētājiem dalīs sarkanbaltsarkanās lentītes Latvijas valsts karoga krāsās un cienās ar siltu tēju, ko jau otro gadu nodrošina uzņēmums Kalniņa mammas tējas. Lai tēja būtu saldāka, Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzes garīdznieks Pjotrs Požidajevs 11. novembra pasākumam ziedojis 40 litrus medus, bet maizes ceptuve Lāči svētku apmeklētājiem atsūtījusi savu gardo maizi.

Tāpat kā citus gadus, pagalmā varēs sildīties pie ugunskura.