Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425
GADA BALVU ATBALSTA:
Ar apdziedāšanos atklās Raiņa instalāciju izstādi

 

3. jūlijs. 2013

Rakstniecības un mūzikas muzejā trešdien, 3. jūlijā, plkst. 19:00 ar Raiņa apdziedāšanu atklās mākslinieka Artūra Arņa instalāciju izstādi Kurš ir tavs īstais Rainis?.

Izstādē pieci tēlniecības darbi no muzeja krājuma – dažādu tēlnieku radīti Raiņa atveidojumi – integrēti instalācijās, kas atklāj piecas Raiņa sejas sadzīviskās un metafiziskās situācijās.

Izstādes atklāšanā dziesmu un deju svētku noskaņās etnomuzikoloģe Kristīne Ādmine (RMM) vadīs sadziedāšanos svētku koru dalībniekiem un citiem dziedāt gribētājiem. Izdziedāšanai piedāvās apdziedāšanās dziesmas, kuras Rainis 1889. gadā sacerējis III Vispārīgiem latvju dziesmu svētkiem. RMM aicina pasākumā piedalīties Rīgā sabraukušos dziedātājus un ikvienu, kas vēlas apdziedāt Raini ar viņa paša dziesmām. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Instalāciju izstāde Kurš ir tavs īstais Rainis? turpmāk apmeklētājiem būs pieejama vasaras pasākumu programmas ietvaros, kas notiks Pēdējās izstādes tematikā un papildinās izstādē redzamo muzeja mākslas darbu klāstu. Katra pasākuma laikā būs apskatāms viens vai vairāki Pēdējā izstādē neeksponēti mākslas darbi no muzeja krājuma, kuriem tiks veltītas laikmetīgās dejas un teātra izrādes, koncerts, video darbi un diskusijas. Pasākumi notiks katru otro trešdienu plkst. 19:00.

Atbalsta Rīgas dome.

 

 

Maija Treile,

Rakstniecības un mūzikas muzeja

mājas lapas redaktore

67227782,  29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv

 
blog comments powered by Disqus