Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425
GADA BALVU ATBALSTA:
Edgars Saksons pasākumu ciklā Latvijas mūziķi muzejam

 

29. maijs. 2013

 

Trešdien, 29. maijā, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz cikla Latvijas mūziķi muzejam sarīkojumu, kurā būs iespēja tikties ar sitaminstrumentālistu un pedagogu Edgaru Saksonu.

Pasākumā Edgars Saksons stāstīs par pieredzi, spēlējot Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Nacionālās operas orķestrī, piedaloties kamermūzikas projektos, spēlējot solo un darbojoties arī roka un džeza žanros.

Varēs uzzināt mākslinieka domas par sitaminstrumentālistam nepieciešamo vispusību, tehnisko meistarību un artistiskumu, par perkusiju arsenāla pielietojumu pasaules un latviešu mūzikā un sitaminstrumentu spēles apmācības specifiku.

Sarīkojumā Edgars Saksons iepazīstinās ar dažādu sitaminstrumentu skanējuma iespējām, aicinot iesaistīties arī klātesošos. Pasākumu papildinās fotoattēli un muzikāli videofragmenti.

Sekojot cikla Latvijas mūziķi muzejam tradīcijai, sarīkojuma apmeklētāji ieraudzīs, ko Edgars Saksons dāvina Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumam.

Sarīkojumu vadīs muzikoloģe Inese Žune, RMM.

Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā. Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Foto: no Edgara Saksona personīgā arhīva

 

Maija Treile,

Rakstniecības un mūzikas muzeja

mājas lapas redaktore

67227782,  29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv

 
blog comments powered by Disqus