Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

• fax 67216425

Ekskursiju Pēdējā izstādē vadīs izstādes mākslinieki un kuratores

18. septembris. 2013

Trešdien, 18. septembrī, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzeja Pēdējā izstādē notiks ekskursija, kurā tās veidotājas un mākslinieki stāstīs par izstādē apskatāmajiem darbiem.

Pēdējā izstādē apkopotas 10 mākslas darbu grupas no muzeja krājuma un 10 jaunradīti mākslas darbi. Kopā tie veido 10 dialogus starp māksliniekiem, kuru dzīves reālajā laikā šķir vismaz 100 gadu. Ekskursijas laikā izstādes kuratores Inga Surgunte un Baiba Vanaga stāstīs par mākslas darbiem no muzeja krājuma, savukārt mūsdienu mākslinieki atklās, kā muzejā glabātās liecības par klasiķu darbiem ietekmējušas jaundarbu rašanos.

RMM krājumā glabājas aptuveni 30 000 tēlotājas mākslas darbu. Tie muzejā nonākuši gadu gaitā, veidojoties rakstniecības, mūzikas un teātra vēstures kolekcijām. Ar tiem saistās stāsti par šo mākslas darbu pircējiem un pārdevējiem, īpašniekiem un dāvinātājiem, autoriem un iedvesmotājiem. Mūsdienu māksliniekus Pēdējās izstādes darbu radīšanas procesā iedvesmojuši ne tikai paši mākslas darbi, bet arī attiecību stāsti, ko glabā vēstules, fotogrāfijas un piemiņas lietas. Ekskursijas laikā varēs gan iepazīties ar šiem attiecību stāstiem, gan uzzināt, kā tos sapratuši un interpretējuši mūsdienu mākslinieki. Piedalīties sarunā aicināts ikviens ekskursijas apmeklētājs.

Pēdējā izstādē pārstāvētie autori: Voldemārs Irbe, Kurts Fridrihsons, Teodors Ūders, Aleksandra Beļcova, Jānis Jaunsudrabiņš, Anšlavs Eglītis, Sigismunds Vidbergs, Niklāvs Strunke, Pēteris Krastiņš, Konrāds Ubāns;  savas jaunākās, pēdējās versijas par klasiķu darbiem laikmetīgās mākslas valodā stāsta Anete Dambrova, Krišs Salmanis, Laura Prikule, Mārtiņš Kalseris, Kaspars Groševs, Kristians Brekte, Zane Raudiņa, Indriķis Ģelzis, Eva Vēvere, Aija Baumane un Brigita Zelča-Aispure.

Maksa par ekskursiju – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts visu muzeja izstāžu apmeklējums).

Foto: Mākslinieki Pēdējās izstādes atklāšanā

Maija Treile,