Rakstniecības un mūzikas muzejs

• fax 67216425

Grupas Menuets vadītājam Jānim Blūmam veltīts pasākums

22. maijs. 2013

Trešdien, 22. maijā, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums Jānis Blūms un „Menuets”, kas veltīts leģendārās grupas vadītāja un Latvijas Televīzijas skaņu režisora Jāņa Blūma atcerei.

Jāņa Blūma (1936 – 1986) vārds Latvijas mūzikas vēsturē nesaraujami saistīts ar grupu Menuets: ansambļa vadītājs un garīgais līderis, dziesmu aranžētājs un obojists. Tieši pateicoties Jānim Blūmam, par Menueta repertuāra pamatu kļuva komponista Imanta Kalniņa dziesmas.

Pasākumā piedalīsies Menueta mūziķi Inese Pabērza, Baiba Jagere, Adrians Kukuvass, Juris Sējāns, Raimonds Bartaševičs, Juris Kulakovs, kā arī bijusī Latvijas Televīzijas Mūzikas raidījumu redakcijas redaktore Inese Žune un muzikologs Guntars Pupa. Pasākuma dalībnieki dalīsies atmiņās par Jāni Blūmu, stāstīs par Menueta repertuāra un koncertu politiku, Imantdienām un grupas koncertiem ārpus Latvijas robežām. Ekspresizstādē būs skatāmi muzejam dāvinātie Jāņa Blūma arhīva materiāli – fotoattēli, rokraksti, oboja.

Sarunas papildinās fotoattēli un RMM, Latvijas televīzijas muzeja un personīgajiem arhīviem, kā arī vēsturiski videokadri.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Attēlā:

Jānis Blūms grupas „Menuets” koncertā. Foto: Dainis Bušmanis